Rita Ora uron 28 Nëntorin

TË FUNDIT

Urimeve dhe festimeve të shqiptarëve kudo që ndodhen për 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë i është bashkuar edhe këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora.

Rita Ora ka postuar një foto nga performancën e saj në Tirana me ngjyrat kuqezi ku shkruan “Gëzuar Ditën e Flamurit Shqipëri”.

Po sot në mbrëmje ën festimet dhe koncertin e zhvilluar ën Sheshin Skëndërbej në Tiranë do të performojë edhe këngëtarja tjetër shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, e cila ka marrë gjithashtu dhe nënshtetësinë shqiptare.