Rexhepi: Ata që i ndan interesi i bashkon përsëri interesi e jo ideali

Must Read

Zaev -Cakaj: Qeveria e re është konfirmim për përcaktimet euroatlantike dhe inkurajim për avancimin e rajonit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Gent Cakaj,...

Mariçiq – Bërns: SHBA është aleat i fuqishëm në reformat për sundimin e së drejtës

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq në takimin e sotëm me ambasadoren e SHBA-së Kejt Bërns tha se...

Ish deputetët dëshmuan për ngjarjet e 27 prillit, Xhaferi nuk u paraqit për shkak të obligimeve të tij

Seanca kuvendore e 27 prillit të vitit 2017 me kërkesë të LSDM-së, është caktuar të vazhdojë ditën...
- Advertisement -

Sekretari i përgjithshëm i Alternativës, Skender Rexhepi, në rrjetin social Facebook, shkruan se Koalicioni “Tash është koha” duhet të përqëndrohet në jetësimin e përcaktimeve programore.  


“Një lutje deri te aktivistët dhe pêrkrahësit e koalicionit “Tash është koha”:
Mos u merrni fare me ndodhit e fundit brenda BDI-së, ngase kemi të bëjmë me një anije e cila po lundëron në det të turbullt pa timon dhe pa asnjë ideal apo synim kombëtar.
Mosmarreveshjet në BDI, bazën e kanë te interesat e ngushtë personale dhe klanore dhe këto mosmarrëveshje do të tejkalohen në momentin kur interesat e klanit humbës do të përmbushen, kuptohen në dëm të klanit tjetër.
Shumë qytetarë do të kishin dashur që këto mosmarrëveshje brenda BDI-së ta kenë bazën te idealet dhe synimet kombëtare, por koha këto ditë do të dëshmoj që kjo është një pritje utopike.
Andaj, ne duhet të koncentrohemi në rrugëtimin tonë politik dhe në jetësimin e përcaktimeve tona programore, e fare të mos merremi me punët e brendshme klanore në BDI”, shkruan Skender Rexhepi në rrjetin social Facebook.

ATA QË I NDAN INTEERESI I BASHKON PËRSËRI INTERESI E JO IDEALINjë lutje deri te aktivistët dhe pêrkrahësit e…

Gepostet von Zejd Rexhepi am Donnerstag, 20. August 2020
- Advertisement -

Zaev -Cakaj: Qeveria e re është konfirmim për përcaktimet euroatlantike dhe inkurajim për avancimin e rajonit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Gent Cakaj, ministër për Evropë dhe Punë...

Mariçiq – Bërns: SHBA është aleat i fuqishëm në reformat për sundimin e së drejtës

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq në takimin e sotëm me ambasadoren e SHBA-së Kejt Bërns tha se ai pret mbështetje të fuqishme...

Ish deputetët dëshmuan për ngjarjet e 27 prillit, Xhaferi nuk u paraqit për shkak të obligimeve të tij

Seanca kuvendore e 27 prillit të vitit 2017 me kërkesë të LSDM-së, është caktuar të vazhdojë ditën e ardhshme më 28 prill....

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Një kumanovar (86) ka qenë viktimë potenciale të një mashtruesi i cili i ka kërkuar para për dhëndrin e tij të mos...

Propozimet për zv/ministrat do të dorëzohen sot në Kuvend

Kryeministri Zoran Zaev, në konferencën e sotme për shtyp paralajmëroi se të gjitha procedurat për zv/ministrat dhe drejtoritë kanë përfunduar dhe se...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -