Reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut, erë, bubullima dhe breshër gjatë fundjavës

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut, vende-vende mjaft intensive, në formë të motit të keq dhe të ndjekur me erë, bubullima dhe breshër priten këtë fundjavë, informon Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Proceset e këtilla, siç theksohet, mund të shkaktojnë rrjedhje dhe përmbytje nëpër rrugët e qytetit për shkak të pamundësisë për kullimin e ujit për aq interval të shkurtër kohor.

- Advertisement -

Gjithashtu për shkak të shiut të pritur intensiv lokalisht në disa vende, është e mundur rritja e shpejtë e nivelit të ujit të lumenjve të vegjël dhe  përrenjve dhe rrjedhjet e tyre lokale, krahas të cilave theksojmë për lëvizje të kujdesshme. Për lumenjtë më të mëdhenj, tani për tani nuk ekziston rrezik nga derdhja e tyre, edhe pse është e mundur rritja e nivelit të tyre.

Temperaturat e mëngjesit nesër do të lëvizin prej 13 deri 20 gradë, ndërsa ato të ditës prej 25 deri 31 gradë. Në Shkup dhe rrethinë temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 18 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 30 gradë.

- Advertisement -

Nga e hëna deri të premten në orët e pasdites moti do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare, ndërsa në orët e pasdites do të ketë zhvillim të vranësirave të paqëndrueshme me shi lokal dhe bubullima, theksojnë nga DPHM-ja.

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -