Reisi Shaqir Fetahu pozitiv me Covid 19, uron Bajramin përmes telefonit

Must Read

Publikohet platforma për mësim online, Zaev dhe Carovska: Do ta modernizojmë sistemin arsimor

https://youtu.be/JQCcmEbVMSs Nga tetori kështu do të duket një orë mësimi online.

Për menaxhim me mbeturinat tashmë ka projekt-plane, por ai është proces kompleks dhe i shtrenjtë

Ideja është që të ulet numri i deponive dhe sasia e cila hedhet si mbeturina në to....

Xhaferi: Identiteti është vërtetuar me Kushtetutë, punësimet etnike janë të mira për biznesin

https://youtu.be/gTUcRgYdozA Pas reagimeve të shumta në opinionin publik për shkak të memorandumit...
- Advertisement -

Urimi tradicional për festën e Kurban Bajramit kësaj radhe do të bëhet ndryshe informojnë nga shërbimi i Bashkësisë Fetare Islame, për shkak se kreu i BFI-së, Shaqir ef. Fetai sot ka informuar se ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

-Duke mos dashur që ti ve në rrezik ekipet xhiruese dhe bashkëpunëtorët, vendosëm që këtë vit mesazhin për Kurban Bajramin ta përcjellim nëpërmjet lidhjes telefonike. Ju falënderojmë për mirëkuptimin,- thuhet në kumtesën e BFI-së.

- Advertisement -

Në urimi mes tjerash thuhet:

-Festa e madhe e Kurban Bajramit janë ditë të shënuara ta paharrueshme të dashurisë ndaj Zotit dhe ndaj njeriut, andaj le të jetë festë e gëzimit tonë të përbashkët e paqes, solidaritetit e mirëqenies dhe vëllazërimit mes vete.

- Advertisement -

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Publikohet platforma për mësim online, Zaev dhe Carovska: Do ta modernizojmë sistemin arsimor

https://youtu.be/JQCcmEbVMSs Nga tetori kështu do të duket një orë mësimi online. Në konferencën e...

Për menaxhim me mbeturinat tashmë ka projekt-plane, por ai është proces kompleks dhe i shtrenjtë

Ideja është që të ulet numri i deponive dhe sasia e cila hedhet si mbeturina në to. Sa i përket mbeturinave si...

Xhaferi: Identiteti është vërtetuar me Kushtetutë, punësimet etnike janë të mira për biznesin

https://youtu.be/gTUcRgYdozA Pas reagimeve të shumta në opinionin publik për shkak të memorandumit bullgar i cili u është...

Hapja e kufijve në rajon – javën ardhshme! Datën do ta përcaktojnë ministrat e shëndetësisë

https://www.youtube.com/watch?v=gLkAe3Hd5jQ Maqedonia e Veriut bashkë me vendet e rajonit pritet të vendosin përfundimisht për kalimin e lirë...

8 viktima nga Covid-19, njëri prej tyre 39 vjeçar

Janë regjistruar 8 viktima si pasojë e koronavirusit, informojnë nga ministria e Shëndetësisë.Viktimat janë të moshës 39, 48, 56, 63,65 dhe 83...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -