Regjistrohen 115 raste të reja me Covid-19 dhe 368 të shëruar

Must Read

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia”...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën...

“Incident” me aeroplanin e Pensit

Aeroplani me të cilin udhëtonte nënkryetari amerikan Majk Pens ishte i detyruar që të kthehet në aeroportin...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1665 testime të realizuara për të dyshuara të prekur me Covid-19, 115 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona.

Shkup-34, Kumanovë-10, Shtip-14, Prilep-15, Tetovë-3, Strugë-13, Manastir-4, Ohër-4, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1, Radovish-1, Krushevë-1, Koçan-1, Probishtip-2, Makedonski Brod-1, Pehçevë-1, Berovë-2, Vinicë-3, Dellçevë-1 dhe Sveti Nikollë-2.

- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 368 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-64, Kumanovë-74, Dibër-28, Shtip-30, Prilep-5, Tetovë-48, Strugë-9, Manastir-6, Ohër-3, Kavadarcë-20, Gostivar-36, Gjevgjeli-1, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-3, Kratovë-1, Sveti Nikollë-9, Kërçovë-12 dhe Negotinë-1.

- Advertisement -

Ndërkaq gjatë 24 orëve të fundit një pacient nga Gostivari e ka humbur betejën me virusin korona.

- Advertisement -

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia” dhe dorëheqje të Qeverisë të...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën apel qytetarëve që të respektojnë...

“Incident” me aeroplanin e Pensit

Aeroplani me të cilin udhëtonte nënkryetari amerikan Majk Pens ishte i detyruar që të kthehet në aeroportin në Mançester në shtetin Nju...

Ambasadori izraelit në KB e lëshoi sallën plenare gjatë fjalimit të Erdoganit

Ambasadori izraelit në Kombet e Bashkuara, Gilad Erdan, i cili ishte i pranishëm në mbledhjet e Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në...

Putini në Kombet e Bashkuara, bëri thirrje të hiqen sanksionet me qëllim të përforcimit të ekonomisë botërore

Presidenti rus, Vlladimir Putin deklaroi dje se përfundimi i “sanksioneve jolegjitime” kundër vendeve si i tij, mund të përforcojë ekonominë botërore të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -