Refuzohen afro 5 mijë zarfe me fletëvotime nga diaspora

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se është shënuar progres në përmbylljen e aktiviteteve të parapara që ndihmojnë KQZ-në për të shpallur sa më shpejtë rezultatet përfundimtare për subjektet politike dhe kandidatët.

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se deri më tani 16 mijë e 800 pako i janë nënshtruar procesit të verifikimit ndërkohë që janë aprovuar 11 mijë e 800 e janë refuzuar rreth 4 mijë e 950 zarfe.

Elezi, ka thënë se arsye të refuzimit të disa prej zarfeve janë të ndryshme, përfshirë ato që disa pako janë dërguar nga persona që nuk janë të regjistruar si votues jashtë Kosovës, disa të tjera janë dërguar nga disa persona që janë refuzuar për tu regjistruar si votues jashtë Kosovës, në disa raste pakot janë dërguar nga persona të paidentifikuar apo në pakot që kanë dërguar kanë bashkangjitur dokumente jovalide./21Media

TË NGJAJSHME