Reali planifikon të lirohet nga shumë lojtarë të cilët nuk janë në përllogaritjet e trajnerit Zidan

Must Read

Nëse të gjitha partitë shqiptare do të jenë në qeveri, Arjanit Hoxha do të lobojë që “Besa” të kalojë në opozitë

Nëse të gjitha partitë shqiptare hyjnë në Qeveri, atëherë Lëvizja BESA do të dalë në opozitë. Kështu...

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh, ...

Kampioni spanjoll, Real Madridi planifikon të lirohet nga shumë lojtarë të cilët nuk janë në përllogaritjet e trajnerit Zinedin Zidan . Sipas gazetës “Marka”, qëllimi i kryesisë është të mbledhë rreth 180 milionë euro nga shitja e lojtarëve të panevojshëm.

- Advertisement -

Reali tashmë fitoi 43,5 milionë nga trensferet e Ashraf Hakimit në Inter dhe Çavi Sançezit në Valjadolid. Në “Santiago Bernabeu” janë të gatshëm të ndahen nga Geret Bejli dhe Hames Rodrigezi, ndërsa në listën e transferit janë edhe Oskar Rodrigez, Daniel Sebaljos, hesus Valjeho, Mariano Diaz, Braim Diaz, Andrej Lunin, Serhio Regilon, Lukas Vaskes, Martin Jodegor, Naço Fernandez, Danaiel Gomez dhe Horhe de Frutos.

Klubi mbretëror vendosi të mos e shesë Lluka Joviq, për të cilin Ajntrahtit (Frankfurt) vitin e kaluar i paguan 60 milionë euro. Sulmuesi serb sipas të gjitha gjasave do t’i huazohet një ekipi tjetër.

- Advertisement -

“Marka” shton se madje edhe nëse zbatohet plani, Reali nuk planifikon të bëjë transfere të zëshme hyrëse këtë verë.

- Advertisement -

Latest News

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të territorit të Kosovës në fshatin...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh,  nga fillimi i pandemisë  më...

Edhe në Itali vatër e re e virusit korona pas kthimit të disa tinejxherëve nga Kroacia

Dy vajza 18-vjeçare janë kthyer në qytetin italian Padova të infektuara me virusin korona pas pushimit veror në Kroaci, për çka 24...

Në SHBA, në korrik të sapopunësuar vetëm 1,8 milion, më pak nga shifrat e majit dhe qershorit

Ekonomia e SHBA-së në korrik ka hapur 1,8 milion vende pune, që është regres sipas treguesve  të muajve maj dhe qershor dhe ...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com