Reagimi i parë nga Barcelona për deklaratat e Lionel Messit

Must Read

Dauti: Shporta konsumatore është rreth 32 mijë denarë, kurse rroga mesatare 27 mijë!

“Në qoftë se ne tani themi që kemi pasur rritje të pagës mesatare ne duhet ta pranojmë...

Bekteshi: Janë ndarë 1 miliard euro ndihmë për qytetarët

“Raportet financiare të cilat përgatiten nga institucione me renome ndërkombëtare tregojnë se Maqedonia e Veriut në fund...

Çdo i sapolindur në Maqedoni, lind me 3 mijë euro borxh publik që ka shteti – thotë Ilire Dauti në Click Plus

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se çdo i sapolindur,...
- Advertisement -

Një javë pas intervistës shpërthyese të Lionel Messi me Goal, FC Barcelona ka reaguar për situatën e yllit argjentinas për herë të parë që kur ai kërkoi të largohej nga klubi, përcjell portali rtv21.tv Nënpresidenti Pau Vilanova u ngarkua të flasë: “Ne jemi vërtet të lumtur që Messi është me ne dhe që ai është bashkuar me këtë projekt emocionues. Ne duhet të marrim parasysh atë që tha ai dhe të kërkojmë zgjidhje dhe kjo është ajo që ne po bëjmë me një të ri, të rinovuar , projekt emocionues.” “Ne të gjithë kemi pasur dyshime për situatat tona në një moment apo në një tjetër në karrierën tonë profesionale dhe, pas një reflektimi, ne kemi vendosur të shkojmë ose të qëndrojmë … në këtë rast ai do të qëndrojë dhe ai do të motivohet. “ I pyetur në lidhje me marrëdhëniet midis bordit dhe Messi, Vilanova ishte optimist: “Ne shpresojmë që të ketë respekt dhe një aleancë që klubi të funksionojë. Padyshim që ka njerëz në klub që flasin me Messin.” Në votimin e mosbesimit kundër presidentit Josep Maria Bartomeu dhe bordit, Vilanova nuk beson se do të çohet përpara. “Kjo është arsyeja pse ne po marrim masat që po marrim, duke emëruar datën për AGM, për zgjedhjet … duke punuar për të mirën e Barça,” përfundoi ai./21Media

- Advertisement -

Dauti: Shporta konsumatore është rreth 32 mijë denarë, kurse rroga mesatare 27 mijë!

“Në qoftë se ne tani themi që kemi pasur rritje të pagës mesatare ne duhet ta pranojmë që kemi pasur rritje të...

Bekteshi: Janë ndarë 1 miliard euro ndihmë për qytetarët

“Raportet financiare të cilat përgatiten nga institucione me renome ndërkombëtare tregojnë se Maqedonia e Veriut në fund të vitit do të tejkalojë...

Çdo i sapolindur në Maqedoni, lind me 3 mijë euro borxh publik që ka shteti – thotë Ilire Dauti në Click Plus

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se çdo i sapolindur, lind me 3 mijë euro...

Bekteshi në Click Plus tregon se sa persona kanë mbetur pa punë për shkak të pandemisë!

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi bën të ditur se nga periudha 15 mars deri në përfundim të gushtit janë larguar nga 12.500...

Ilire Dauti nga ASH: Kjo Qeveri në kushte normale e kishte të vështirë të përballet me probleme ekonomike

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët, në emisionin Click Plus në TV21, tha Qeveria e re por e vjetër në përmbajtje në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -