Rasti i Flora Gashit, reagoi Bujar Osmani

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Për rastin e 20-vjeçares, Flora Gashi e cila vuan nga sëmundja fibroza cistike ka reaguar edhe zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane në largim, Bujar Osmani.

Ai nëpërmjet profilit personal të tij në “Fejsbuk”, ka njoftuar se e ka kontaktuar ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe.

- Advertisement -

“Për rastin e Florës bisedova me ministrin e shëndetësisë dhe i njëjti më informoi se procedura për sigurimin e barit nga ana e fondit të shëndetësisë është në vijim e sipër. Shpresoj gjithçka të jetë në rregull”, shkruan Osmani.

Për rastin e Florës bisedova me ministrin e shëndetësise dhe i njëjti më informoi se procedura për sigurimin e barit nga…

Gepostet von Bujar Osmani am Sonntag, 9. August 2020

Përndryshe, TV21 dje raportoi për vajzën 20-vjeçare, Flora Gashi e cila ka më shumë se një javë që është e shtrirë në spital, për shkak se i është përkeqësuar gjendja shëndetësore ngaqë nuk mund të siguron ilaçin për t’u shëruar nga fibroza cistike.

- Advertisement -

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -