Rashiq jep detaje të sulmit ndaj djalit të tij

TË FUNDIT

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Dikur stadium i KF “Zajazi”, sot deponi mbeturinash

https://www.youtube.com/watch?v=abVpj2bQI6g Kjo është rruga që të çon drejt stadiumit të Zajazit.Në këtë stadium dikur Klubi i Futbollit Zajazi zhvillonte ndeshje,...

Kryetari i Partisë Progresiste serbe në Kosovë, Nenad Rashiq ka thënë se nuk dëshiron që të paragjykojë se cili ka qenë motivi i sulmit ndaj djalit të tij, por ka thënë se djali i tij me disa shokë është sulmuar nga një grup i të rinjve para shkollës.

“Nuk dua të paragjykoj për motivin e sulmit sepse është prokuroria që po merret me rastin, por dua që kjo çështje të zgjidhet sa më shpejt që është e mundur”, ka thënë Rashiq në një konferencë për media.

Rashiq gjithashtu ka treguar edhe për lëndimet që mori djali i tij pas goditjeve me shufra të hekurit.

“Djali im i vogël dje para shkollës është sulmuar nga një grup i nxënësve me shufra të hekurit dhe i është dëmtuar pjesa e përparme e fytyrës, i janë thyer tre dhëmbë ka pasur gjakderdhje”, ka thënë Rashiqi.

Djali i kryetarit të Partisë Demokratike Progresive, njëherësh ish-ministrit Nenad Rashiqit është rrahur dje nga disa persona në afërsi të shkollës në Llapnasellë./21Media

TË NGJAJSHME