Array

Rama, s'ka ndryshime në qeveri

Must Read

Dauti: Shporta konsumatore është rreth 32 mijë denarë, kurse rroga mesatare 27 mijë!

“Në qoftë se ne tani themi që kemi pasur rritje të pagës mesatare ne duhet ta pranojmë...

Bekteshi: Janë ndarë 1 miliard euro ndihmë për qytetarët

“Raportet financiare të cilat përgatiten nga institucione me renome ndërkombëtare tregojnë se Maqedonia e Veriut në fund...

Çdo i sapolindur në Maqedoni, lind me 3 mijë euro borxh publik që ka shteti – thotë Ilire Dauti në Click Plus

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se çdo i sapolindur,...
- Advertisement -

Kryeministri Rama u përgjigjet pyetjeve të qytetarëve për politikën, ekonominë dhe problemet sociale
Kryeministri Edi Rama tha sot se nuk ka plan për ndryshime në kabinetin qeveritar. “Ky kabinet është produkt i kontratës me popullin. Marrëdhëniet me Metën janë më të mira se asnjëherë tjetër”, iu përgjigj Rama një pyetjeje të ardhur gjatë bashkëbisedimit me njerëzit në “Facebook” dhe “Twitter”.
Interesimit të një komentuesi mbi ndryshimin e ligjit që i lejon edhe shtetasit e huaj të jenë gjykatës, kreu i qeverisë iu përgjigj: “Reforma në Drejtësi do japë një përgjigje të plotë për të gjitha pikëpyetjet që koha ka ngritur mbi kufomën e drejtësisë”.

Kurse lidhur me gjendjen e spitaleve, ai u shpreh se “përmërsimet në spitale janë të mëdha, por sigurisht për të pasur spitalet që duam, na duhet ende shumë punë, më shumë para dhe kohë”.

- Advertisement -

Mes temave të prekura nga bashkëbiseduesit virtualë ishte edhe lufta kundër informalitetit. “Kjo është një betejë e jashtëzakonshme në mbrojtje të konsumatorit dhe biznesit të ndershëm që paguan taksa”, u shpreh Rama.
Lidhur me çmimin e naftës, sipas kryeqeveritarit, në vendin tonë ajo nuk është më e shtrenjtë se në shtetet e tjera, por “te ne ka brenda edhe taksën e qarkullimit”.

Sa i takon çështjes së shqiptarëve që kërkojnë azil në Gjermani, Rama ripërsëriti: “Në Gjermani nuk merr dot azil politik asnjë shqiptar, ndërsa azil ekonomik nuk ka! Prandaj kush e merr atë rrugë vetëm humbet. Është fakt që dihet tanimë dhe nga autoritetet atje se shumica dërrmuese e shqiptarëve s’janë të ikur nga Shqipëria, por nga Greqia!”.

- Advertisement -

Dauti: Shporta konsumatore është rreth 32 mijë denarë, kurse rroga mesatare 27 mijë!

“Në qoftë se ne tani themi që kemi pasur rritje të pagës mesatare ne duhet ta pranojmë që kemi pasur rritje të...

Bekteshi: Janë ndarë 1 miliard euro ndihmë për qytetarët

“Raportet financiare të cilat përgatiten nga institucione me renome ndërkombëtare tregojnë se Maqedonia e Veriut në fund të vitit do të tejkalojë...

Çdo i sapolindur në Maqedoni, lind me 3 mijë euro borxh publik që ka shteti – thotë Ilire Dauti në Click Plus

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se çdo i sapolindur, lind me 3 mijë euro...

Bekteshi në Click Plus tregon se sa persona kanë mbetur pa punë për shkak të pandemisë!

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi bën të ditur se nga periudha 15 mars deri në përfundim të gushtit janë larguar nga 12.500...

Ilire Dauti nga ASH: Kjo Qeveri në kushte normale e kishte të vështirë të përballet me probleme ekonomike

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët, në emisionin Click Plus në TV21, tha Qeveria e re por e vjetër në përmbajtje në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -