Qeveria Zaev-2 ende pa ndryshime në kabinet, Jeton Shaqiri konfirmon emërimin për ministër

Must Read

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha dielli

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe me kushte për shi të...

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...
- Advertisement -

Kryeministri në ardhje Zoran Zaev, ende nuk ka ndryshuar përbërjen e kabinetit të tij, përkundër telasheve që ka partneri i tij Ali Ahmeti brenda partisë.

TV21 mëson se ende asnjë ndryshim nuk ka tek emrat e ministrave shqiptar në qeverinë e re.

- Advertisement -

Kurse, deri nesër pritet të dihet data e votimit të deputetëve të ri, dhe kështu edhe të caktohet data për të votuar kabinetin e ri qeveritar.

Përndryshe, TV21 ka kontaktuar edhe me ministrin e propozuar të shoqërisë informatike dhe administratë Jeton Shaqiri, i cili na konfirmoj se në këtë post e ka paraparë kryetari i BDI-së Ali Ahmeti.

- Advertisement -

Synimi i partnerëve të koalicionit mbetet që deri në fund të javës, të votohet dhe të nis punën qeveria Zaev-2.

- Advertisement -
  • Tags
  • 6

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha dielli

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe me kushte për shi të dobët lokal. Do të fryejë...

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -