Qeveria vendosi: Nga 9 shtatori të hapen çerdhet

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Në seancën e parë, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për rihapjen e institucioneve për kujdesin dhe edukimin e fëmijëve – kopshtet për fëmijëve.

Qeveria solli vendim që më 9 shtator 2020 të hapen çerdhet për fëmijë dhe deri atëherë kopshtet për fëmijë duhet të përgatiten për punë.

- Advertisement -

Në përputhje me konkluzionet mbi këtë çështje, Qeveria u rekomandon të gjitha njësive të vetëqeverisjes lokale të cilët janë themeluesit e institucioneve publike për kujdesin dhe edukimin e fëmijëve të sigurohet hapësirë ​​shtesë ose të përshtatet hapësira e kopshtit në përputhje me Protokollet për aktivitetet në institucionet e kujdesit dhe edukimit të fëmijëve si dhe të sigurojë personelin e duhur për një periudhë kohore deri në kohëzgjatjen e pandemisë Covid-19.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -