Array

Qasja në internetin në mobil rritet për 55% në nivel global

Must Read

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në...

Rexhepi: Nuk mund të përkrahim Qeveri që ka vjedhur vota

"Nuk ishte fare e rregullt që ne të përkrahim një koncept politik, posaçërisht me një BDI e...

Në 21 pyetjet e Pastel – “Viktima” e radhës Shkumbin Ismaili

“Viktima” e radhës e pyetjeve provokative të emisionit Pastel është këngëtari nga Tetova Shkumbin Ismaili.
- Advertisement -

Trafiku i internetit në mobil në të gjithë botën është rritur 15 për qind në baza tremujore dhe 55 përqind nga viti në vit në tremujorin e dytë, thuhet sipas raportit të fundit nga Ericsson.

Ericsson thotë se tani ka më shumë se 3 miliard përdorues të internetit në mobil në botë, një rritje prej 140 milionë përdoruesve në tre muaj, që përfundojnë në qershor.

- Advertisement -

Rritja në internetin në mobil u mbështet nga rrjetet 3G dhe 4G/LTE dhe pajisja me telefona të mençur mobil.

Numri i përdoruesve të 4G / LTE u rrit me 115 milionë apo në rreth 740 milionë në total, ndërsa numri i përdoruesve që përdorin vetëm shërbimet bazë të telefonisë mobile ka rënë për 80 milionë në TM2.

- Advertisement -

Telefonat e mençur mobil në ndërkohë thuhet se përbëjnë 75 për qind të të gjithë telefonave të shitur, nga 65 për qind sa ishin në TM2 2014.

Në total, Ericsson përllogarit se tani ka rreth 7.2 miliardë abonime në telefoninë mobile në botë, që nënkupton depërtim të telefonisë mobile tek 99 për qind e njerëzve.

- Advertisement -

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...

Rexhepi: Nuk mund të përkrahim Qeveri që ka vjedhur vota

"Nuk ishte fare e rregullt që ne të përkrahim një koncept politik, posaçërisht me një BDI e cila ka vjedhur votat. Si...

Në 21 pyetjet e Pastel – “Viktima” e radhës Shkumbin Ismaili

“Viktima” e radhës e pyetjeve provokative të emisionit Pastel është këngëtari nga Tetova Shkumbin Ismaili. Sa orë gjum bën...

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21. Shumë ekspertë Zhoze Murinjon...

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -