Protestuesit vazhdojnë me bllokimin në qendër të Sofjes

Must Read

Me mjet të mprehtë plagoset 18-të vjeçari nga Tetova te parku i “Gruas”

Mbrëmë rreth orës 23 me mjetë të mprehtë është plagosur një 18 vjeçar nga Tetova, pas një...

MPJ: Deri më tani nuk ka informacione për qytetarë të prekur të RMV-së në Liban

Deri më tani nuk është marrë asnjë informacion për qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së...

Spanjë, mbi 300.000 persona të infektuar me Covid-19

Numri i të infektuarve me korona virusin e ri në Spanjë sot e tejkaloi kufirin psikologjik prej...

Protesta antiqeveritare në Sofje ka vazhduar me bllokimin e udhëkryqeve dhe bulevardeve kryesore të qytetit.

- Advertisement -

Protestuesit insistojnë për dorëheqjen e Qeverisë së kryeministrit Bojko Borisov, të prokurorit publik Ivan Geshev dhe mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare korrekte. Ata mbeten të fortë në qëndrimet dhe kërkesat e tyre dhe thonë se nuk do të heqin dorë derisa nuk plotësohen.

Në rrugët kryesore në Sofje janë vendosur tenda për të dytën ditë me radhë ndërsa komunikacioni rrugor është bllokuar dhe rikahëzohet.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

Latest News

MPJ: Deri më tani nuk ka informacione për qytetarë të prekur të RMV-së në Liban

Deri më tani nuk është marrë asnjë informacion për qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Liban, kumtoi sot...

Spanjë, mbi 300.000 persona të infektuar me Covid-19

Numri i të infektuarve me korona virusin e ri në Spanjë sot e tejkaloi kufirin psikologjik prej 300.000, ndërsa qeveritë rajonale tentojnë...

Kosovë, hapen xhamitë për besimtarët

Xhamitë e Kosovës u hapën sot për besimtarët.  Këtë për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar sekretari i BIK-ut, Ahmet Sadriu.

Greqia dërgon ekip shpëtimtarësh në Bejrut

Ekipi shpëtimtar prej 12 zjarrfikësish, me qen shpëtimi dhe dy automjete me pajisje të posaçme, sot nga aeroporti ushtarak në Athinë, me...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com