Prokuroria njoftohet për ndërtimin pa leje te “Mavrovasja”

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Njësiti për Krim Ekonomik dhe Kompjuterik – SPB Shkup vepron për aktivitetet ndërtimore të paligjshme në rajonin e Qendrës Tregtare “Mavrovasja” dhe ka ndërmarrë masa dhe aktivitete  përkatëse për përcaktimin e ekzistimit të elementeve të veprës penale që ndiqet sipas detyrës zyrtare sipas nenit 244-a “Ndërtim të paligjshëm”.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme sot bënë të ditur se për masat dhe aktivitetet e ndërmarra deri te Prokuroria Publike në Shkup është dorëzuar njoftim me shkrim në pajtim me Ligjin për procedurë penale.

- Advertisement -

 “Njësiti për Krim Ekonomik dhe Kompjuterik edhe më tej ndërmerr masa dhe aktivitete në koordinim dhe sipas udhëzimeve të PTHP Shkup, ndërsa pas përfundimit të aktiviteteve dhe kompletimit të dokumentacionit deri te Prokuroria Themelore Publike në Shkup do të dorëzojë kërkesë përkatëse, për çfarë në mënyrë shtesë do të njoftohet opinioni”, theksohet në kumtesën e MPB-së.

- Advertisement -
  • Tags
  • 4

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -