Prokuroria në Tiranë filloi hetim për dy vetëvrasjet e pacientëve në spitalin Covid 2

Must Read

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....
- Advertisement -

Prokuroria në Tiranë filloi hetim lidhur me rastet e vetëvrasjeve të dy pacientëve, të cilët u hodhën nga spitali “Shefqet Ndroqi”, i quajtur Spitali Kovid 2, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Tirana.

Hetimi filloi pas incidentit të djeshëm, kur një pacient 65-vjeçar i infektuar me Kovid-19 u vetëvra me hedhje nga kati i katërt i spitalit. rasti i parë është i 13 gushtit, kur u vetëvra një pacient 29-vjeçar nga Durrësi, i cili kërceu nga kati i tretë i spitalit.

- Advertisement -

“Prokuroria filloi hetim rreth akuzave për moskujdes të mjekëve, për çka ekziston  shkresë nga biseda telefonike, ku pacienti 65-vjeçar, të afërmit të tij i është ankuar për atë që ka parë he përjetuar në spital dhe se po ta dinte se çka e pret, asnjëherë nuk do të kishte ardhur”, transmeton agjencia Ballkan Web.

Të afërmit të tij i ka thënë se telefonin e ka siguruar nga një person tjetër, të cilit për këtë i ka paguar shumë parash dhe se ka vetëm pesë minuta për bisedë.

- Advertisement -

Televizioni Top çanell transmeton edhe se dy pacientët ishin  në gjendje të rëndë psikologjike, që kërkonte kujdes shtesë. Prokuroria tashmë i ka marrë kartelat spitalore të dy pacientëve dhe po zhvillohet hetim se si trajtohen pacientët në këtë spital. Mjekët të cilët mbrëmë ishin në detyrë dhanë deklarata në polici.

Në këtë spital dhe në Klinikën infektive për momentin janë të hospitalizuar 185 pacientë të infektuar me Kovid-19, me ç’rast 22 janë në terapi intensive, ndërsa 8 të intubuar./MIA

- Advertisement -

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -