Array

Prishtinë: Manifestimet për "Ditën e librit"(Video)

Must Read

Gjenden 28 emigrantë në dy lokacione në Kumanovë

Ministria e Punëve të Brendshme, informoi se sot herët në mëngjes, në aksione të ndara në fshatrat...

Under nga Roma tranferohet në Leicester

Skuadra angleze po përforcojnë radhët e tyre për sezonin e ri. Leicester City...

Nesër merret vendim për qëndrimin ditor në shkolla

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse nesër në mëngjesin do të takohet që ta shqyrtojë mundësinë për vendosjen e...
- Advertisement -

Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit me rastin e “Ditës ndërkombëtare të Librit” ka organizuar një sërë aktivitetesh të cilat do të zgjasin për dy ditë me radhë.

Sheshi “Nënë Tereza” ishte i mbushur me dashamirë të librit të cilët vizituan tendat e shtëpive botuese.

- Advertisement -

Drejtoresha e Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Saranda Bogujevci ka vizituar disa prej aktiviteteve që janë duke u zhvilluar me këtë rast në vende të ndryshme të kryeqytetit.

Gjithashtu, sot, në ora 18:00, në sheshin “Zahir Pajaziti” do të bëhet shpallja e lexuesve më të mirë të bibliotekës “Hivzi Sulejmani”.

- Advertisement -

https://youtu.be/dkmGPw93vLA[/embed/

- Advertisement -

Gjenden 28 emigrantë në dy lokacione në Kumanovë

Ministria e Punëve të Brendshme, informoi se sot herët në mëngjes, në aksione të ndara në fshatrat Vaksincë dhe Llojan të Kumanovës...

Under nga Roma tranferohet në Leicester

Skuadra angleze po përforcojnë radhët e tyre për sezonin e ri. Leicester City kanë konfirmuar transferimin e talentit...

Nesër merret vendim për qëndrimin ditor në shkolla

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse nesër në mëngjesin do të takohet që ta shqyrtojë mundësinë për vendosjen e qëndrimit ditor në shkolla, ndërsa...

Në Moskë më shumë se 60.000 vullnetarë për vaksinën ruse

Më shumë se 60.000 njerëz  u paraqitën vullnetarisht të marrin pjesë në testimin e vaksinës ruse kundër Kovid-19 në Moskë, deklaroi sot...

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë tejkaloi 31 milion

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë, sipas ueb faqes  Uorldometer (Worldometer), tejkaloi 31 milion. SHBA  është më...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -