Array

Prishtina po ndriçohet

Must Read

Pendarovski dhe Pahor në Ohër në stërvitjen demonstruese të ekipeve speciale të Armatës

Presidentët e Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë, Stevo Penarovski dhe Borut Pahor sot e vizituan Kampin për...

Padi penale kundër 10 personave pasi që slumuan nëpunësit policorë

Më 26.09.2020 SPB - Prilep ngriti padi penale kundër 10 personave në Prokurorinë Themelore Publike - Prilep,...

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit...
- Advertisement -

Komuna e Prishtinës, respektivisht Drejtoria e Shërbimeve Publike e Komunës së Prishtinës ka vijuar me zbatimin e projektit për zgjerimin e ndriçimit publik.

Në një njoftim të komunës së Prishtinës thuhet se zgjerimi dhe modernizimi i rrjetit të ndriçimit publik është një prej projekteve më të rëndësishme të Komunës së Prishtinës, përmes të cilit do të ndriçohen të gjitha lagjet dhe fshatrat e kryeqytetit.

- Advertisement -

“Në disa pjesë të qytetit janë duke u vendosur trupat ndriçues, ndërsa së shpejti do të fillojnë punët edhe në lagjet e tjera të Prishtinës. Deri më tani, është bërë zgjerimi i ndriçimi në rrugët Dritan Hoxha dhe “Xhevat Qena” (Veternik), në “Lakrishte” dhe në rrethrrotullimin që ndodhet tek spitali në rrugën Fehmi Lladrovci.Gjatë ditëve në vijim planifikohet zgjerimi dhe modernizimi i rrjetit të ndricmi publik në parkingun që ndodhet në rrugën “Tirana”, më pastaj tek shkolla “Xhemajl Mustafa”, zgjerimi i ndriçimit në rrugën Selami Pulaha që ndodhet në Ulpianë duke i përfshirë edhe parkingjet, tuneli që lidh rrugën “Rexhep Luci” me sheshin “Zahir Pajaziti”. Modernizmi i rrjetit të ndriçimit publik do të vazhdojë edhe në rrugën “Hajdar Dushi”, në fshatin “Shkabaj”, etj”, thuhet në njoftimin e komunës së Prishtinës.

Sipas këtij njoftimi, thuhet se zgjerimi dhe modernizimi i rrjetit të ndriçimit publik në hapësirat e pandriçuara do të shtojë në mase të madhe nivelin e sigurisë si dhe do të reduktojë mundësitë e aktiviteteve të keqbërësve, gjë që ka qenë edhe brengë e banorëve të lagjeve ku ka munguar ky ndriçim.

- Advertisement -

Pendarovski dhe Pahor në Ohër në stërvitjen demonstruese të ekipeve speciale të Armatës

Presidentët e Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë, Stevo Penarovski dhe Borut Pahor sot e vizituan Kampin për trajnim në ujë të Armatës...

Padi penale kundër 10 personave pasi që slumuan nëpunësit policorë

Më 26.09.2020 SPB - Prilep ngriti padi penale kundër 10 personave në Prokurorinë Themelore Publike - Prilep, si më poshtë: E.E (28),...

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit erdhi pasi që disa ditë...

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën 25 persona, bënë të ditur...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet pas shpërthimit shkatërrues në gusht...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -