Array

Prishtina e fiton ndeshjen e parë finale

Must Read

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla...

VMRO-DPMNE sot zgjedh Komitetin e ri ekzekutiv

Sot është paralajmëruar një takim i Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së, ku pritet të votohet një përbërje e...

I dyshuari për vrasjen e Sazdos u ekstradua në Maqedoni

I dyshuari për vrasjen e Nikolla Sazdovskit është ekstraduar dhe tani është në dispozicion të organeve të...
- Advertisement -

Prishtina ka fituar takimin e parë të finales në Ligën Ballkanike ndaj Rilskit me rezultat 74 me 72.

Në sallën e Pallatit të Rinisë në Prishtinë, klubi kryeqytetas fitoren e rëndësishme e siguroi në periudhën e fundit dhe tani me diferencë prej 2 pikësh shpreson të sigurojë titullin e parë në Ligën Ballkanike.

- Advertisement -

Periudha e parë i takoi mysafirëve nga Bullgaria që fituan me gjashtë pikë epërsi, 27 me 21 dhe epërsinë arritën ta mbajnë deri në periudhën e fundit. Në periudhën e dytë dhe të tretë “Plisat” ngushtuan rezultatin në vetëm një pikë. 55 me 56 në të mirë të Rilskit ishte rezultati përfundimtar i çerekut të tretë.

Periudha e fundit i takoi Prishtinës që riktheu rezultatin dhe në fund siguroi fitoren e parë me rezultat 74 me 72.

- Advertisement -

Lojtari i ndeshjes te Prishtina ishte Edin Bavcic që realizoi 23 pikë. Ai u ndihmua nga Dardan Berisha me 18 pikë.

Barazimi apo edhe humbja minimale në ndeshjen e kthimit e shpallë Prishtinën kampion të Ligës Ballkanike.

- Advertisement -

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla deklaroi drejtori i TAV dhe...

VMRO-DPMNE sot zgjedh Komitetin e ri ekzekutiv

Sot është paralajmëruar një takim i Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së, ku pritet të votohet një përbërje e re e Komitetit Ekzekutiv të...

I dyshuari për vrasjen e Sazdos u ekstradua në Maqedoni

I dyshuari për vrasjen e Nikolla Sazdovskit është ekstraduar dhe tani është në dispozicion të organeve të ligjit në Maqedoni. 21-vjeçari u...

Austria blen 18 helikopterë italianë

Ministria austriake e Mbrojtjes mori vendim që të furnizojë 18 helikopterë nga Italia për nevojat e armatës, transmetojnë mediat lokale.

Shumë lumenj nën mesataren për muajin shtator

Shumica e lumenjve në vend tek të cilët sot janë kryer matje hodrologjike, tregojnë ulje të niveleve nën mesataren për muajin shtator.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -