Array

Presidenti bullgar në ekspozitën “Kujtesë gjaku”

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Presidentja e Republikës së Kosovës znj. Atifete Jahjaga, së bashku me Presidentin e Bullgarisë z. Rosen Plevneliev vizituan të martën pasdite, Galerinë Kombëtare të Kosovës ku u mirëpritën nga Drejtori i Galerisë Kombëtare të Kosovës z. Erzen Shkololli.

Të shoqëruar nga Drejtori i GKK’së z. Shkololli, Presidentja Jahjaga dhe Presidenti Plevneliev patën rastin të informohen rreth punës së deritashme të Galerisë Kombëtare të Kosovës dhe projekteve më të reja të saj dhe njëherësh të shohin ekspozitën e Lala Meredith Vula të titulluar “Kujtesë Gjaku” dhe ekspozitën retrospektive të artistit Hamdi Bardhi që janë momentalisht të hapura në Galerinë Kombëtare të Kosovës.

- Advertisement -

Ekspozita e Lala Meredith Vula dhe ekspozita Retrospektive e Hamdi Bardhit do të jenë të hapura deri më 25 Prill 2015 në Galerinë Kombëtare të Kosovës.

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -