Prej nesër pasdite shi, erë dhe bubullima, në disa vende stuhi

TË FUNDIT

Nën ndikimin e masës jostabile të ajrit, prej nesër pasdite parashikohet mot i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të përforcuar.

Sinoptikët presin edhe procese më intensive në formë të motit të ligë lokal.

Gjatë fundjavës në disa vende moti do të jetë i paqëndrueshëm me rënie të temperaturës ditore./MIA