Popovski: Qeveria vetëm i ridefinoi dispozitat edhe rregullat për prezantim mediatik gjatë zgjedhjeve

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Qeveria vetëm i ridefinoi dispozitat dhe rregullat lidhur me përfaqësimin mediatik gjatë zgjedhjeve të partive politike dhe me këtë rast e rriti kohën e marketingut politik nga 10 në 15 orë, deklaroi ministri i angazhuar për Komunikime, Llogaridhënie dhe Transparencë Robert Popovski, lidhur me vendimin e djeshëm të Qeverisë për kohëzgjatjen e reklamimit të paguar të partive politike.

Kjo sqaroi se miratimi i kësaj dispozite, nuk do të ketë dilema kush, çfarë dhe si dhe në çfarë vëllimi mund të blejë hapësirë mediatike në të gjitha mediat.

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на министерот за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на министерот за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски

Gepostet von TV21 am Dienstag, 23. Juni 2020
- Advertisement -

“Ka pasur përpjekje për të ndërhyrë nga Agjencia për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizive në mënyrën e mos zbatimit të plotë të vendimit të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve dhe nga për këto arsye ishte e nevojshme që Qeveria të sqarojë vetëm nenet e ligjit që i definojnë këto dispozita”, deklaroi Popovski.

Me dekretin e Qeverisë, nënvizoi Poposki, vetëm janë ridefinuar kushtet dhe dispozitat të cilat i përmban kodi zgjedhor, të miratuara nga KSHZ dhe të cilat janë të nevojshme të respektohen dhe zbatohen gjatë procesit zgjedhor.

- Advertisement -

“Kjo është Qeveri teknike që duhej të zhvillojë zgjedhje të korrekte dhe demokratike, dhe tani është në rolin e administrimit të të gjitha situatave që lidhen me KOVID-19. Ajo që u soll dje ishte që për të shmangur paqartësinë nga aspekti pasi KSHZ i interpreton dispozitat dhe rregullat që lidhen me përfaqësimin e mediave gjatë zgjedhjeve të partive politike, qeveria vetëm i ridefinoi këto dispozita dhe në të njëjtën kohë e rritëm kohën e reklamimit, më saktë për marketing politik nga 10 deri në 15 orë, që është e rëndësishme për të përmirësuar gjendjen financiare të mediave”, deklaroi Popovski./MIA

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -