Array

Policia konfirmon gjetjen e një trupi në lumin Ibër

TË FUNDIT

Pjesa më e madhe e republikanëve në Senatin amerikan, janë kundër impiçmentit të Trampit

Shumica e republikanëve në Senatin amerikan, janë kundër impiçmentit të Donald Trampit. Edhe krahas asaj se shumica e senatorëve...

Islanda e dha “pasaportën” e parë për vaksinim kundër virusit korona

Islanda e dha “pasaportën” e parë për vaksinim kundër virusit korona që t’i lehtësojë udhëtimet ndërkombëtare për qytetarët e...

Seanca të katër komisioneve kuvendore

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajnë seanca Komisioni për financim dhe buxhet, Komisioni...

Ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda transportuese në aksin rrugor Tetovë-Kodra e Diellit

Komunikacioni nëpër rrugët e shtetit po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Borë me intensitet të dobët bie në Prilep...

Mot me vranësira dhe i ftohtë, në disa vende me të reshura të dobëta të borës

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe i ftohtë me erë të matur deri të përforcuar, ndërsa...

(I plotësuar)Shefi i Operativës së Policisë për veriun e Mitrovicës Zhelko Bojiq e ka konfirmuar për KosovaPress se një trup i pajetë është gjetur në ujërat e lumit Ibër.

Por Bojiq nuk ka dhënë detaje për identitetin e trupit të gjetur.

——————————————————————————————–

Gjendet një trup i pajetë në lumin Ibër

Në orët e mbrëmjes të së martës është gjetur një trup i pajetë në lumin Ibër. Sipas burimeve të KosovaPressit trupi është gjetur në vendin e quajtur “Simonida” në veri të Mitrovicës por që ende nuk dihet identiteti i tij.

Sipas burimeve trupin e kanë gjetur njësiti i zjarrfikësve të komunës së Zveçanit.

KosovaPress nuk ka mundur të marrë detaje në lidhje me këtë rast as nga Policia as nga autoritetet e Zveçanit.

Mësohet se në gjashtë muajt e fundit në vendin ku dyshohet se ka rënë i riu 17 vjeçar S.Alushi nga Suhadolli kanë humbur edhe tre persona tjerë.

I riu Alushi javën që shkoi ka humbur pa gjurmë dhe dyshohet se është rrëmbyer nga ujërat e lumit Ibër,por pavarësisht kërkimeve të FSK-së ai ende nuk është gjetur.

TË NGJAJSHME