Poketino për trofeun e parë me PSZH-në: Ky është vetëm fillimi

TË FUNDIT

Ish-kreu i bankës së Vatikanit, Angelo Caloia dënohet me 9 vjet burg

Ish-kreu i bankës së Vatikanit, Angelo Caloia, është dënuar sot me nëntë vjet burg për pastrim parash dhe përvetësim...

Ish-komandanti i ushtrisë boshnjake dënohet për krime lufte

Gjykata e Sarajevës e ka dënuar me 10 vjet burgim një ish-komandant të ushtrisë boshnjake, pasi erdhi në përfundimin...

Kida rrëmben vëmendje me ndryshimin e ri

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Kida përveç që njihet për projektet e saj, njihet edhe për eksperimentet që...

Guteresh mirëpriti hyrjen në fuqi të Traktatit për ndalimin e armëve bërthamore

Sekretari i Përgjithshëm i KB Antonio Guteresh mirëpriti hyrjen e sotme në fuqi të Traktatit për Ndalimin e Armëve...

Xhonson: Ka prova se varianti i ri i korona virusit është më vdekjeprurës

Varianti i ri i koronavirusit, i cili u zbulua në Mbretërinë e Bashkuar, mund të jetë më vdekjeprurës, ka...

Trajneri i Pari Sen-Zhermen, Maurisio Poketino e ka komentuar fitoren e mbrëmshme (2:1) në ndeshjen për Superkupën e Francës kundër Marsejës. Trofeu i fituar në Lens ishte i pari për argjentinasin si udhëheqës i klubit parisien.

“Ne shënuam fitore shumë të rëndësishme. Trofeu është nder për klubin dhe tifozët. Ekipi ngadalë po fillon ta bëjë atë që e kërkoj nga ai. Unë trajnoj me PSZH-në gati dy javë, punojmë shumë. Ky është vetëm fillimi. Ne besojmë se me kalimin e kohës do të munde t’i përforcojmë  idetë dhe përparimin tonë. Duam ta falënderojmë drejtorinë e klubit, futbollistët dhe paraardhësin tim, Tomas Tuhel, së bashku me shtabin e tij trajnues. Falë këtyre njerëzve, patëm shansin ta fitojmë Superkupën”, deklaroi Poketino për “Kanal+”.

Superkupa e Francës ishte  trofeu i parë zyrtar në karrierën e Poketinos.

Para kësaj, strategu argjentinas fitoi në Kupën miqësore Audi në vitin 2019 derisa ishte trajner i Totenhemit.

TË NGJAJSHME