Array

Po 'vjen' filmi më i madh në historinë e kinematografisë evropiane

Must Read

Shkatërrohet sistemi raketor i forcave të armatosura të Azerbejxhanit

Forcat e armatosura të Nagorno Karabah e shkatërruan sistemin e lanserëve të rëndë raketor të llojit TOS-1A ...

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet...
- Advertisement -

Ky film është i pari në historinë e kinematografisë evropiane që do të xhirohet në 3D dhe do të ketë një buxhet prej 180 milionë dollarëve
Me aktorët Cara Delevingne dhe Dane DeHaan, regjisori francez, Luck Besson do të bëj historinë e kinematografisë evropiane. Ai ka pranuar para medieve, se para disa viteve kishte menduar se e ka të gatshëm skenarin, por ka ndryshuar mendjen pasi ka parë filmin “Avatar”. Atëherë e ka kuptuar se ka ende punë për të bërë. “Tash është i gatshëm”, ka thënë ai.

Ky film është i pari në historinë e kinematografisë evropiane që do të xhirohet në 3D dhe do të ketë një buxhet prej 180 milionë dollarëve. “Këta filma realizohen vetëm nga studio të mëdha dhe nga regjisorë të mëdhenj sikurse është Spilberg”, ka thënë ai duke qenë i vetëdijshëm për këtë sfidë të madhe, por duke shtuar se tashmë loja ka filluar. Xhirimet do të fillojnë në fillim të vitit të ardhshëm kurse premiera pritet të jetë më 21 korrik të vitit 2017.

- Advertisement -

Shkatërrohet sistemi raketor i forcave të armatosura të Azerbejxhanit

Forcat e armatosura të Nagorno Karabah e shkatërruan sistemin e lanserëve të rëndë raketor të llojit TOS-1A  i forcave të armatosura të...

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen e drunjve më shumë frekuentohet...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit, ndërsa për këtë...

“90 mijë nxënës nuk do të fillojnë vitin shkollor”! Carovska: Nga korona nxënësit u mësuan të kyçen-shkyçen në platformë

https://youtu.be/BedF4wHNcfI Jo 40 mijë, por 90 mijë nxënës priten që nesër të mos e fillojnë vitin shkollor,...

Kuman pranon se Barcelona ka nevojë për lojtarë të rinj, por kanë vështirësi financiare

Ronald Koeman thotë se Barcelona është ende duke punuar në dy ose tre nënshkrime të tjera, por që vështirësitë financiare të klubit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -