ZGJEDHJET

Po përgatitet raport për marrjen në pyetje të Den Donçevit, do t’i parashtrohet Prokurorisë Themelore

Must Read

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa...

163 raste të reja, 8 të vdekur, 230 të shëruar!

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1794 teste të realizuara, 163 persona...

Kosovë, Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e zyrtarëve të Listës Serbe nga Qeveria

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencë për shtyp kumtoi se për momentin po përgatitet shkresa adekuate zyrtare, përkatësisht raporti për Den Donçevin i cili gjatë ditës së sotme apo të nesërme do t’i parashtrohet Prokurorisë themelore publike.

- Advertisement -

I pyetur nëse është gati raporti nga marrja në pyetje e Den Donçevit dhe kur do t’i dërgohet Prokurorisë, Çulev e sqaroi procedurën. “Edhe Den Donçevi si funksionar, në bazë të thirrjes nga Prokuroria publike drejtuar Drejtorisë për polici financiare dhe ministrit të Punëve të Brendshme, ne vepruam. Den Donçevi u thirr si ish-funksionar në Qeveri. U krye bisedë me të, me qëllim të marrjes së të dhënave lidhur xhirimet e publikuara n[ë të cilat shihet se si ai merr mjete financiare. Kolegët nga Sektori për shkatërrim të krimit të organizuar dhe serioz kryen bisedë në kohëzgjatje prej rreth 40 minutave”, tha Çulev.

Donçev, siç tha, ishte i shoqëruar edhe nga avokati.

Ministri Çulev tha se presin udhëzime shtesë nga Prokuroria. Paralajmëroi, nëse ka nevojë, MPB do të veprojë edhe në raste të tjera të xhirimeve të publikuara nëse, siç tha, vlerësojnë kolegët se ekzistojnë elemente për të cilat pjesëmarrësit në ngjarje të mundshme duhet të thirren në bisedë./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

163 raste të reja, 8 të vdekur, 230 të shëruar!

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1794 teste të realizuara, 163 persona janë diagnostifikuar me korona virus....

Kosovë, Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e zyrtarëve të Listës Serbe nga Qeveria

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin e një rezolute ose deklarate...

Beograd, paralajmërohen protesta të reja!

Pas protestave të djeshme në Beograd të Serbisë për paralajmërimin e kthimit të orës policore nga presidenti Aleksandar Vuçiq, protestuesit edhe sot...

KE aprovon planin gjerman prej 500 miliardë eurosh ndihma kundër Covid-19

Komisioni Evropian ka aprovuar planet gjermane për të krijuar një fond prej 500 miliardë eurosh (564 miliardë dollarë) për të mbështetur bizneset...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -