Peskov: Pohimet e Majkrosoftit nuk meritojnë vëmendje

Must Read

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia”...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën...

“Incident” me aeroplanin e Pensit

Aeroplani me të cilin udhëtonte nënkryetari amerikan Majk Pens ishte i detyruar që të kthehet në aeroportin...
- Advertisement -

Pohimet e kompanisë Majkrosoft se Rusia gjoja i ka futur duart edhe në këto zgjedhje presidenciale në SHBA nuk meritojnë vëmendje derisa që atje nuk ofrojnë dëshmi për pohimet e tilla, deklaroi sot zëdhënësi i presidentit rus, Dimitrij Peskov.

Kompania amerikane “Majkrosoft” dje kumtoi se hakerët rusë, kinezë dhe iranianë kanë tentuar të hakojnë njerëz dhe organizata të përfshirë në zgjedhjet presidenciale amerikane në vitin 2020.

- Advertisement -

“Nga fundi i vitit 2016 kur u paraqitën këto akuza, nuk e kemi parë asnjë argument të arsyeshëm, dëshmi ose çfarëdo tjetër që mund të tregojë se disa organizata lidhur me Rusinë kanë qenë të përfshira në krimin kompjuterik”, tha Peskov.

Ai shtoi se atë kohë nuk ka pasur kurrfarë informacionesh të arsyeshme, por vetëm akuza të pabaza dhe fobi se “përbindëshit kibernetik” rusë qëndrojnë pas këtyre krimeve. 

- Advertisement -

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia” dhe dorëheqje të Qeverisë të...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën apel qytetarëve që të respektojnë...

“Incident” me aeroplanin e Pensit

Aeroplani me të cilin udhëtonte nënkryetari amerikan Majk Pens ishte i detyruar që të kthehet në aeroportin në Mançester në shtetin Nju...

Ambasadori izraelit në KB e lëshoi sallën plenare gjatë fjalimit të Erdoganit

Ambasadori izraelit në Kombet e Bashkuara, Gilad Erdan, i cili ishte i pranishëm në mbledhjet e Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në...

Putini në Kombet e Bashkuara, bëri thirrje të hiqen sanksionet me qëllim të përforcimit të ekonomisë botërore

Presidenti rus, Vlladimir Putin deklaroi dje se përfundimi i “sanksioneve jolegjitime” kundër vendeve si i tij, mund të përforcojë ekonominë botërore të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -