Peskov: Kremlini me kujdes e ndjek situatën me të akuzuarit në Kosovë

Must Read

Dimitrov takohet me Ambasadorin e Holandës Jan Kop

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Holandës...

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës.

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në...
- Advertisement -

Zëdhënësi i presidentit rus, Dmitrij Peskov, sot ka deklaruar se Kremlini me kujdes e ndjek situatën me aktakuzat kundër Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit pasi siç tha, “ata pas vendimit për ngritjen e aktakuzës kanë anuluar disa takime dhe vizita të caktuara”, transmeton Tass.

Prokuroria speciale e Kosovës dje ka shqiptuar aktakuzë kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe disa persona tjerë për krime kundër të kryera njerëzimit dhe krime lufte.

- Advertisement -

Thaçi që mbrëmë e anuloi vizitën në Uashington ku më 27 qershor duhej të mbahet takim nga dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës./MIA

- Advertisement -

Dimitrov takohet me Ambasadorin e Holandës Jan Kop

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Holandës në vend, Dirk Jan Kop,...

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës. Shkarkimi i...

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin...

Afganistan, sekuestrohen 4 tonë nitrat natriumi

Policia në Afganistan ka sekuestruar katër tonë nitrat natriumi, një kimikat që mund të përdoret për të prodhuar eksploziv, që është një...

Aprovohet projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç

Zv/ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi për TV21 ka deklaruar se është aprovuar projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -