Përmbaruesit prej sot vazhdojnë me aktivitetet e rregullta

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Prej sot përmbaruesit vazhdojnë me aktivitetet e rregullta pasi skadoi vlefshmëria e Dekretit, me të cilin ishte paraparë 30 ditë pas ndërprerjes së gjendjes së jashtëzakonshme të fillojë zbatimi i plotë i Ligjit për përmbarim.

Konform Dekretit të fundit me fuqi ligjore për ndryshimin dhe plotësimin e Dekretit me fuqi ligjore për zbatim të Ligjit për përmbarim, vlefshmëria e Dekretit, siç thonë nga Oda, është edhe 30 ditë pas ndërprerjes së gjendjes së jashtëzakonshme e cila përfundoi më 23.06.2020, që do të thotë se prej sot vazhdon zbatim i  plotë i Ligjit për përmbarim.

- Advertisement -

Deri në mars, siç informojnë nga Banka Popullore e RMV-së janë bllokuar 229.314 llogari të transaksionit, ndërsa 39.131 janë të firmave.

Numri i përgjithshëm i depozituesve të bllokuar sipas të dhënave të publikuara është 106.723, prej të cilave 26.000 janë kompani, ndërsa 80.000 janë persona fizikë. 

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -