Perimja që parandalon shumë probleme shëndetësore

МË SHUMË

Rast i ri, shpërthen bombola e gazit në Novo Lisiçe, shkakton zjarr në një ndërtesë

Shpërthimi i bombolës së gazit në bulevardin “Asnom”, në lagjen Novo Lisiçe ka shkaktuar zjarr në ndërtesë. Banorët thonë se...

Tragjedia në Rramanli: Hasani gjendja e pacientëve është kritike, janë në gjendje kome

Drejtori i Klinikës Universitare “Nëna Terezë”, ka folur për gjendjen e tre pacientëve të cilët janë shtrirë për kurim...

VIDEO / PDSH: Ministria e Kulturës është bërë bastion punsimesh për militantët

Deri sa Valmir Aziri nga selia në Çair ka prezantuar arritjet e Ministrisë së Kulturës gjatë këtij mandate qeveritar. Në...
- Reklama -

Ajo e ndalon dhe e uël stresin oksidues, pastron gjakun, stimulon oreksin, pastron trupin nga toksinat dhe jo vetëm. Lakërishta është një bimë shumë shpesh e harruar, për të cilën ekspertët besojnë se është më e shëndetshmja në botë. Është një perime që përmban shumë vitamina dhe minerale thelbësore si hekuri. Sipas studimit, kjo bimë përmban më shumë hekur se spinaqi dhe më shumë vitaminë C, sesa disa agrume. Përveç këtyre ushqyesve, shpendët ujorë kanë shumë përfitime shëndetësore. Shumë njerëz pinë ujë shpesh nga lakërishta dhe rekomandohet ta konsumojnë atë të holluar me ujë në raport 1:5.Doza e rekomanduar është një gotë çdo ditë, jo më shumë se kjo, pasi mund të ketë efekte anësore. Lëngu i lakërishtës mund të aplikohet në mënyrë topike (nga jashtë) në trajtimin e çdo lloj gjendje të lëkurës dhe flokëve. Thjesht fërkoni me lëng zonat e prekura dhe mund të zgjidhni problemin e humbjes së flokëve dhe shumë problemeve të lëkurës. Gjithashtu, lëngu i lakërishtës mund të ndalojë rritjen e tumoreve dhe metastazave dhe disa ekspertë thonë se ai ka fuqinë për të parandaluar probleme të shumta kardiovaskulare dhe për të ndaluar përhapjen e kancerit të gjirit.

© RTV21.tv

- Advertisement -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Rast i ri, shpërthen bombola e gazit në Novo Lisiçe, shkakton zjarr në një ndërtesë

Shpërthimi i bombolës së gazit në bulevardin “Asnom”, në lagjen Novo Lisiçe ka shkaktuar zjarr në ndërtesë. Banorët thonë se...

Tragjedia në Rramanli: Hasani gjendja e pacientëve është kritike, janë në gjendje kome

Drejtori i Klinikës Universitare “Nëna Terezë”, ka folur për gjendjen e tre pacientëve të cilët janë shtrirë për kurim në klinikën Universitare. Hasani tha se...

VIDEO / PDSH: Ministria e Kulturës është bërë bastion punsimesh për militantët

Deri sa Valmir Aziri nga selia në Çair ka prezantuar arritjet e Ministrisë së Kulturës gjatë këtij mandate qeveritar. Në mënyrë paralele të njëjtën e...

Pakënaqësia e Blerim Grubit, Aziri: Artistët t’i ankimojnë vendimet e ministrisë

Sekretari shtetërorë i Ministrisë së Kulturës, Valmir Aziri duke folur rreth arritjeve të Ministrisë në mandatin e BDI-së ka folur edhe për pakënaqësitë të...

Aziri flet për arritjet e BDI-së në sferën e Kulturës

Sekretari shtetërorë në Ministrinë e Kulturës, Valmir Aziri nga selia e BDI-së në Çair ka folur rreth projekteve të realizuara nga BDI gjatë këtij...
- Reklama -
- Reklama -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com