Përfundon protesta e Koalicionit “Tash është koha”

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Koalicioni “Tash është koha” i përbërë nga Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa me marsh protestues kanë shprehur revoltën e tyre për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Protestuesit u nisën nga parku i Çairit dhe marshuan drejtë Qeverisë për të përfunduar përpara selisë së Bashkimit Evropianë në Shkup.

Protestuesve iu drejtuan dy liderët Afrim Gashi i Alternativës dhe Ziadin Sela i Aleancës për Shqiptarët.

- Advertisement -

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi dërgoi dy porosi.

“Porosia e parë është për partitë maqedonase, të mos lejoni të nëpër këmbëni akoma vullnetin e shqiptarve, ju e dini shumë mirë kush i përfaqëson shqiptarët nga 15-të korriku e këndej. Andaj kujdes me kë bëni Qeveri. Dhe porosia e dytë është për bashkësinë ndërkombëtare, mos lejoni që ky vend sidomos pjesën shqiptare të bin në diktatur. Demokracia duhet të jetë e njëjtë edhe te shqiptarët edhe te maqedonasit, se për ndryshe humbë kuptimi i pjesëmarrjes tonë në zgjedhje”, theksoi Afrim Gashi, kryetar i Alternativës.

- Advertisement -

Ndërsa kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, tha se shëndetin e kemi të rëndësishëm, por edhe liria dhe demokracia janë po aq të rëndësishme, duke shtuar se nuk do të dorëzohen.

- Advertisement -

“Me të vërtetë e kemi të rëndësishëm shëndetin dhe jetën, ama po aq e rëndësishme është sa shëndeti dhe jeta është liria dhe demokracia. Këtu e kemi KSHZ-në, vendi ku u përgatit manipulimi dhe vjedhja e votës më 15-të korrik. Radhazi kanë qenë kërkesat tona që të marrim anëtarin e Komisionit që të mbrojmë votën e qytetarëve nuk kanë dhënë as përgjigje”, deklaroi kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela.

🔴 [LIVE] Deklarata për media nga "Marshi për Demokraci" i koalicionit #TashËshtëKoha

🔴 [LIVE] Deklarata për media nga "Marshi për Demokraci" i koalicionit #TashËshtëKoha

Gepostet von TV21 am Montag, 27. Juli 2020

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -