Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

TË FUNDIT

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët.

Në minutën e 5 të ndeshjes Lamela shënoi golin e parë të cilët mysafirët kaluan në avantazh. Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi 0:1 për Tottenham edhe pse përpjekjet për të gjetur rrjetën e bardhë nga kuqe zinjtë ishin të mëdha.

Vetëm 10 minuta nga fillimi i pjesës së dytë nikoqirët arritën të barazojnë me golin e Valmir Nafiut.

Ndeshja zhvillohej e qetë me sulme e kundër sulme, por pa brohoritjen e tifozëve.

Mysafirët në minutën e 70 me golin e shënuar nga Son Heung sërish dolën në avantazh.

Megjithatë, mysafirët nuk ndaluan me aq, vetëm 9 minuta pas golit të dytë Kane shënon për Tottenham me çka mysafirët kaluan dy gola në avantazh./TV21