Përfundoi aksioni i shpëtimit nga gërmadhat në Bejrut

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Ekipet e shpëtimit, të cilët kanë gjurmuar nën gërmadhat në Bejrut pas shpërthimit të fuqishëm muajin e kaluar, pohojnë se më nuk ka shenja jete dhe se askush nuk mund të shpëtohet.

Një aparat me sensorë ka zbuluar shenja të mundshme të jetës të enjten, por ekipet e shpëtimit nuk e kanë gjetur burimin, pasi kanë larguar 95% nga gërmadhat, shkruan Bi-Bi-Si.

- Advertisement -

Rreth 50 vullnetarë, duke përfshirë edhe një ekip nga Kili, kanë punuar në lokacionin.

Pasi aparati ka zbuluar shenja potenciale të jetës, njerëzit janë tubuar, duke pritur se do të ndodh mrekulli dhe të gjendet ndonjë i mbijetuar. Sinjali ka ardhur nga thellësia prej tre metrave.

- Advertisement -

Përpjekjet e ekipeve të shpëtimit tani do të orientohen ndaj gjetjes së trupave të viktimave.

Bejruti u shkatërrua nga një shpërthim prej 2.700 tonë amonium nitrat në gusht.

- Advertisement -

Nga shpërthimi jetën e kanë humbur rreth 190 persona, ndërsa rreth 6.000 janë lënduar.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -