Për Turqinë, kumtesa e shteteve mesdhetare nga BE-ja është e njëanshëm

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Turqia sot e hodhi poshtë  kumtesën e shteteve mesdhetare  nga shtetet  mesdhetare  të Bashkimit Evropian për kontestin në Detin Mesdhe, duke thënë se komentet janë të njëanshme dhe nuk kanë lidhje me realitetin, por edhe se Ankaraja mbetet e hapur për biseda pa parakushte me Greqinë.

Në  konferencën e përbashkët të djeshme, të shtatë  shteteve mesdhetare  nga BE-ja citohet se blloku evropian do të përbëjë listë me sanksione të reja kundër Turqisë kah fundi i shtatorit, përveç nëse Ankaraja nuk negocion  me Greqinë dhe Qipron për zgjidhjen e kontestit.

- Advertisement -

Zëdhënësi i Ministrisë turke për punë të jashtme Hami Aksoj theksoi se Greqia duhet pa kushte të ulet në tryezën negociuese me Turqinë që të arrihet dialog dhe bashkëpunim në rajon.

Ai shtoi se Athina duhej t’i tërheqë anijet e saj ushtarake  nga rrethina e anijes hulumtuese turke Oruç Reis me qëllim që t’ deeskalojë tensionet.

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -