Për shkak të COVID-19 në Beograd shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Must Read

Vazhdojnë konsultimet për një marrëveshje koalicioni mes BDI-së dhe LSDM-së

Nga Bashkimi Demokratik për Integrim përmes një njoftimi theksojne se konsultimet dhe punimet intensive në nivelin e...

Për herë të parë pas 15 viteve Mesi dhe Ronaldo nuk do të jenë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

Pas debutimit të Barcelonës kundër Bajernit  në finalen e katërt të Ligës së kampionëve,  për herë të...

Arrestohet një person nga fshati Mojanc i cili në “Tik-Tok” ka publikuar pamje duke djegur zona publike

Një i mitur nga fshati Mojanc është arrestuar  i cili në Tik-Tok ka publikuar pamje duke djegur...

Kryetari i Qytetit të Beogradit, Zoran Radojçiq, me propozim të Shtabit për gjendje të jashtëzakonshme, solli vendim për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, e cila hynë në fuqi sot.

- Advertisement -

Gjendja e jashtëzakonshme vendoset për shkak të zbatimit të masave parandaluese dhe mbrojtjes së popullatës në kushte të pandemisë së Kovid-19.

Radojçiq tha se Vendimi merret për shkak të zbatimit të procedurës për vendosjen e tre masave të reja, me qëllim të pengimit të përhapjes së Kovid-19.

- Advertisement -

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq dje i paralajmëroi tre masat, me të cilat parashikohet që klubet e natës dhe kafenetë, që nuk kanë terraca në Beograd të mbyllen për dy javë, në periudhë prej orës 23 deri ora 6 në mëngjes. Ai shtoi se me para do të dënohen personat, të cilët nuk do të mbajnë maska në qendrat tregtare dhe transportin urban dhe ndërurban. Do të mbyllen edhe shtëpitë e studentëve, pasi një numër i madh i studentëve janë të infektuar.

- Advertisement -

Situata në Beograd është më problematike, pasi 82,5 për qind nga të gjithë të infektuarit janë regjistruar në kryeqytetin serb./MIA

- Advertisement -

Latest News

Për herë të parë pas 15 viteve Mesi dhe Ronaldo nuk do të jenë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

Pas debutimit të Barcelonës kundër Bajernit  në finalen e katërt të Ligës së kampionëve,  për herë të parë pas 15 viteve, as...

Arrestohet një person nga fshati Mojanc i cili në “Tik-Tok” ka publikuar pamje duke djegur zona publike

Një i mitur nga fshati Mojanc është arrestuar  i cili në Tik-Tok ka publikuar pamje duke djegur zona publike.

Paris: Ndalohet tubimi i më shumë se 10 personave, obligohet mbajtja e maskës

Në Paris është ndaluar  të mblidhen më shumë se 10 persona nëse nuk mund të respektohen masat epidemiologjike, kumtoi policia parisiene.

Deri më 31 gusht vazhdohet kufizimi i përkohshëm i lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë e Veriut

Vendimi ministror për kufizim të përkohshëm të lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë e Veriut, Turqinë dhe Shqipërinë, nga 31 korriku i vitit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com