Për rinovimin e Shtëpisë së Bardhë nevojiten 377 milionë dollarë

Must Read

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan...
- Advertisement -

Administrata e presidentit amerikan Donald Tramp, kërkon 377 milionë dollarë në propozim tligjin e ardhshëm për të ndihmuar në zbutjen e pasojave nga koronavirusi, në mënyrë që të rinovohet Shtëpia e Bardhë.

Shuma, e cila është përfshirë në propozim ligjin për mbështetje nga ana e Senatit, do të përfshijë gjithashtu mbrojtje të reja të sigurisë për godinën e Zyrës ekzekutive Ajzenhauer në kompleksin e Shtëpisë së Bardhë.

- Advertisement -

Administrata kumtoi se rinovimi i Shtëpisë së Bardhë “do të rrisë aftësinë e kampusit për të zbuluar dhe zbutur sigurinë e jashtme dhe kërcënimet prej pandemisë”.

Krahu perëndimor nuk është rinovuar plotësisht që nga viti 1933, sipas Drejtorisë së shërbimeve të përgjithshme, e cila mirëmban pjesën më të madhe të kompleksit të Shtëpisë së Bardhë./MIA

- Advertisement -

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...

Dislokimi i bastoreve, Besimi premton Projekt/Ligj të ri

https://youtu.be/0o3WxJSWFE4 Problemi me dislokimin e bastoreve mbetet akoma i pazgjidhur. Ndonëse janë dhënë shumë premtime, pikat e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -