Array

Për çfarë duan të marrin komplimente femrat?

Must Read

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell.

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot...
- Advertisement -

Shumë njerëz mendojnë se e rëndëishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgojnë nga meshkujt:

1- Format e saj
Çdo vajzë dëshiron të ndjejë se ka trup dhe forma të mira, pavarësisht sesi duket në të vërtetë, ajo dëshiron ta dijë që ju e pëlqeni atë. Për më tepër kur kalon orë të tëra në palestër apo në ushtrime fizike për të qënë në formë.

- Advertisement -

2-Truri
Nuk ka rëndësi sesa e zgjuar mendon një vajzë se është, ajo dëshiron të dëgjoj komplimente të tipit: ‘Je shumë e zgjuar’ apo më mirë akoma ‘Je shumë inteligjente’. Ta komplimentosh një vajzë për look-un e saj është një gjë, por ama ta komplimentosh për inteligjencën është diçka krejt tjetër.

3- Sensi i humorit
Të jesh funny apo të kesh sens humori është një aset për çdo vajzë dhe nëse një mashkull ia vë në pah këtë, ai me shumë gjasa ka fituar një të dashur.

- Advertisement -

4- Sytë
Si është ajo shprehja: Sytë janë pasqyra e shpirti? S’ka dyshime që çdo vajzë do të donte të komplimentohej për sytë e saj, pak rëndësi ka ngjyra, forma apo make up-i që përdor, e rëndësishme është që ju ia vini në dukje.

5- Seksin
Si meshkujt edhe femrat dëshirojnë të dijnë nëse janë të mirë në krevat. Secili do të dijë se çfarë është duke bërë mirë apo keq në krevat dhe duke i komplimentuar ju i keni thënë asaj që jo vetëm është duke e bërë mirë diçka por më mirë akoma që është e mrekullueshme në të.

- Advertisement -

6- Stilin
Sigurisht që vajzat vishen për të lënë një përshtypje diku ndaj bluzja apo fustani që i kushtoi sa e gjithë rroga, meriton të shpërblehet. Mos harro që një femër vishet jo vetëm për veten dhe çdo vajzë dëshiron të dëgjojë që duket mirë apo seksi me veshjen e saj.

7- Zërin
Do të dukeni shumë nëse në mes të një bisede, shtoni ‘Ke një zë shumë seksi’. Do ta bëjë atë të ndihet më komode pranë teje dhe në bisedat që ndani bashkë.

8- Qafën
Herën tjetër kur të mendoni të komplimentoni një vajzë, ndër të tjera përfshini edhe qafën e saj. Do të surprizoheni nga reagimi i saj.

9- Buzët
Janë një ndër pjesët më të rëndësishme të trupit por për femrat edhe më shumë se kaq. Ato do ta adhuronin një kompliment nga ju.

- Advertisement -

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim me sekretaren e përgjithshme të...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell. Emisari i presidentit Donald...

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot pasdite sërish dolën në protestë...

Pasqyrë ditore të gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar  31.345,441 persona. Prej tyre kanë vdekur...

Gjukanoviq: Pas zgjedhjeve, të gjithë kanë arsye të jenë të kënaqur

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq deklaroi sot se prania e misionit vëzhgues të Rrjetit evropian të organizatave për monitorimin e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -