Për akomodim në konviktet e nxënësve nuk do të aplikohet në mënyrë elektronike

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Ministria e Arsimit dhe Shkencës informon se nuk do të ketë mundësi për pranimin e fletëparaqitjeve elektronike për akomodimin e nxënësve në konviktet publike për vitin shkollor 2020/2021 të cilat në pajtim me Konkursin u përcaktua se duhet të shtrohen prej nxënësve përmes portalit onlajn www.konkursi.mon.gov.mk.

“Njoftojmë se për konviktet publike të nxënësve për të cilat me Konkursin është paraparë paraqitje përmes fletëparaqitjes elektronike, është e nevojshme që dokumentet të dorëzohen në konviktin ku nxënësi do të pranohet, prej 4 korrikut deri më 15 korrik 2020, gjegjësisht nga 10 korriku deri më 20 korrik 2020 në shtëpitë “Iskra” në Shtip dhe në ato të Shkupit “Partenie Zografski”, “Dimitar Vllahov” dhe “Shën Naumi i Ohrit” në të cilat akomodohen nxënës me nevoja të veçanta arsimore. Të gjitha kushtet e tjera të Konkursit mbeten të njëjta”, publikoi MASH në ueb faqen e saj./MIA

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -