Pendarovski pas Këshillit për Siguri: Ora policore duhet të shkojë në histori

Must Read

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna,...

I pari i shtetit, Stevo Pendarovski, pas seancës së Këshillit për Siguri tha se se sipas analizës që është bërë nga të gjithë organet që janë kompetentë për sigurinë e vendit është konstatuar se vendi nuk ka ndonjë rrezik që i kanoset, por shtoi se koronavirusi do të mbetet sfida dhe rreziku kryesor edhe muajve që vijojnë por nuk pret të ketë zhvillim të madh që do të ndikojë në sigurinë e përgjithshme.

Megjithatë Pendarovksi konsideron se nuk duhet të ketë më orë policore në tërë shtetin pas siç tha është diçka që duhet të shkojë në histori, sepse e njëjta ka shkaktuar dëme ekonomike dhe psikologjike të qytetarëve.

Në mbledhje e Këshillit të Sigurisë marrin pjesë kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, kryeministri Zoran Zaev, ministrat e Mbrojtjes, të Punëve të Brendshme dhe Punëve të Jashtme, Radmilla Shekerinska, Oliver Spasovski dhe Bujar Osmani. Në mbledhje përveç anëtarëve të përhershëm në ftesë të presidentit Pendarovski marrin pjesë edhe drejtorët e Agjencisë së Inteligjencës Eroll Musliu, i Agjencisë për Siguri Kombëtare Viktor Dimovski dhe Agjencisë teknike-operative Zoran Angelovski, si dhe kryeshefi i SHM-së së ARM-së gjeneral-nënkoloneli Vasko Gjurçinovski.

  • Tags
  • 1

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga funskioni i deputetit. Dorëheqjet vijnë...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një repart tjetër i pranimit, me...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna, për shkak të siç thotë,...

Zaev për TV21: Nuk kam pasur kontakt direkt me Spasovskin, por do të testohem

Kryeministri i vendit Zoran Zaev për TV21 deklaroi se nuk ka pasur kontakt me ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin, por...

Jani Makraduli drejtor në Postat e Maqedonisë, Zhernovski në NP për Infrastrukturë Hekurudhore?

TV21 mëson se ish kryetari i Komunës Qendër, dhe ish zëvendësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, do të jetë...

More Articles Like This