Array

Pele: Vetëm Zoti mund ta shpjegojë humbjen e Brazilit nga Gjermania

Must Read

Arratiset nga salla e gjyqit, polici “fluturon” poshtë shkallëve

Një i pandehur në Ohajo bëri një arratisje të guximshme nga salla e gjyqit ndërsa u dënua...

Presidenti slloven Borut Pahor sot viziton Ohërin

Në kuadër të vizitës dyditore zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, presidenti i Republikës së Sllovenisë,...

Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, më i freskët dhe me erë, që nga orët...
- Advertisement -

Legjenda braziliane e futbollit, Pele, ende nuk e ka harruar humbjen e turpshme të Brazilit nga Gjermania me rezultat 7-1 në Kampionatin botëror 2014. Ai thotë se vetëm Zoti mund ta shpjegoj këtë humbje.

“Kur ne ishim duke u përgatitur për Kupën e Botës, edhe njerëzit që nuk e njihnin futbollin kanë pritur një finale Spanjë-Brazil”, ka deklaruar Pele.

- Advertisement -

“Këto ishin dy ekipet që ishin menduar se do të jenë finaliste. Por, ekipin gjerman e pash para dy viteve duke luajtur dhe ata ishin shumë të mirë dhe të përgatitur”, shtoi ai.

“Dhe pastaj, ajo çfarë ndodhi në gjysmëfinale ishte katastrofë. Ishte diçka që askush nuk mund ta parashikonte. Brazili ka patur raste qe ka humbur 1-0 ose 2-0, por jo 7-1 dhe këtë mund ta shpjegoj vetëm perëndia”, ka theksuar braziliani.

- Advertisement -

Arratiset nga salla e gjyqit, polici “fluturon” poshtë shkallëve

Një i pandehur në Ohajo bëri një arratisje të guximshme nga salla e gjyqit ndërsa u dënua për një vepër të drogës....

Presidenti slloven Borut Pahor sot viziton Ohërin

Në kuadër të vizitës dyditore zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor sot do të...

Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, më i freskët dhe me erë, që nga orët e mëngjesit me reshje të...

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -