Pedro Rodriguez largohet nga Chelsea me letër emocionuese

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Pedro Rodriguez është larguar zyrtarisht nga Chelsea, pasi ka zhvilluar ndeshjen e fundit.

Sulmuesi spanjoll ka kaluar pesë vite te Chelsea, duke zhvilluar 206 ndeshje zyrtare. Gjatë kësaj kohe si futbollist i Chelseat, Pedro ka shënuar 43 gola dhe ka bërë 28 asistime.

- Advertisement -

33-vjeçari me një letër të gjatë është përshëndetur me tifozët e Chelsea ku ka deklaruar se është i lumtur që ka veshur fanellën e këtij klubi të madh anglez.

Si futbollist i Chelseat, Pedro ka fituar Ligën Premier, Kupën FA si dhe Ligën e Evropës.

- Advertisement -

“Pas pesë vitesh të mrekullueshme bashkëpunimi me Chelsea i vije edhe fundi. Shumë faleminderit për bordin e klubit, trajnerët dhe kolegët në këtë kohë, dhe natyrisht për tifozët: faleminderit për përvojën që kam qenë pjesë e familjes suaj të madhe. Kam qenë shumë i lumtur që ju të gjithë më keni bërë të ndihem si në shtëpi”.

“Ishte kënaqësi dhe nder të luaj për këtë klub të madh dhe të fitoj Premierligën, FA Cup dhe Ligën e Evropës si dhe të garoj në një nga ligat më të mira në botë. Pa dyshim që kisha zgjedhje të drejtë, me veti marr kujtime të mrekullueshme dhe të paharrueshme. Sfida të reja dhe triumfe do të vijnë me siguri”.

- Advertisement -

“Unë them lamtumirë shumë i kënaqur me këtë fazë të karrierës sime që përfundon, ndërsa shumë i emocionuar për të riun që fillon. Faleminderit dhe suksese në të ardhmen”, ka shkruar sulmuesi spanjoll Pedro Rodriguez.

E ardhmja e lojtarit pritet të jetë në kampionatin italian Serie A, ku ka arritur marrëveshje që disa javë me Romën. Zyrtarizimi i tij te Roma pritet të bëhet në fillim të javës së ardhshme.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -