Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Must Read

Kosovë, Vetëvendosja paralajmëron protesta

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi u ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që...

As gjendja alarmante nuk i unifikon partitë! DPMNE e LSDM akuzojnë njëra tjetrën për pa përgjegjësi ndaj pandemisë

https://youtu.be/W0zy6KeezVE VMRO-DPMNE propozon projekt-ligj për krijimin e një komisioni të posaçëm shtetëror...

Prej sot nuk ka “jetë nate”! Kafenetë dhe restorantet do të punojnë deri në orën 23

https://youtu.be/DSBAXPbyauM Dyert e kafeneve dhe restoranteve prej sot do të mbyllen në...

Sipas të dhënave më të reja, deri më tani të infektuar me koronavirus janë 33.385.696 njerëz në të gjithë botën. Si pasojë e Covid-19, vdiqën 1.003.405 pacientë, ndërsa u shëruan 24.688.610 njerëz.

– Në Shqipëri, në 24 orët e kaluara, nga 824 teste të rasteve të dyshimta, Covid-19 u diagnostikua tek 132 persona (25 më shumë se dje), gjë që rriti numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 13.391. Në 24 orët e kaluara, 95 ose 7.629 u regjistruan në listën e të shëruarve, tre njerëz vdiqën ose gjithsej 380, ndërsa 5.382 janë aktivë në këtë sëmundje.

- Advertisement -

– Në 24 orët e kaluara në Kosovë, janë raportuar tre viktima të reja të Covid-19, ndërsa që nga fillimi i pandemisë, 625 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi. Dje, u regjistruan 48 raste të reja (15.520 që nga shfaqja e infeksionit) dhe 142 u shëruan. Numri i përgjithshëm i pacientëve që kanë tejkaluar sëmundjen ka arritur në 13.420, ndërsa transportuesit aktivë të virusit aktualisht janë 1.475 persona.

– Sipas informacionit të fundit, 30 raste të reja të Covid-19 dhe një rast i vdekjes janë regjistruar në Serbi. Nga 30 raste pozitive, 21 janë të infektuar në Beograd. Të hospitalizuar janë 279 persona, ndërsa 20 pacientë u vendosen në aparatin për frymëmarrje. Shkalla e vdekshmërisë në Serbi është 2,24 për qind.

– Organizata Kombëtare për Shëndetin Publik të Greqisë informoi sot për 269 raste të reja të Covid-19 dhe katër raste të vdekjes. Që nga fillimi i epidemisë, 383 raste të vdekjes dhe 17.707 infeksione janë raportuar në Greqi.

– Në Austri në 24 orët e kaluara janë regjistruar 556 të sapoinfektuar me Covid-19, prej të cilëve 242 persona në Vjenë, e pasuar nga Austria e Poshtme me 117 të infektuar. Aktualisht janë 8.564 persona të infektuar me koronavirus në Austri, prej të cilëve 446 janë të shtruar në spital dhe 84 janë në kujdes intensiv.

– Në Britainë e Madhe në 24 orët e kaluara u regjistruan 4.044 persona të sapoinfektuar, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 439.013 persona. Në të njëjtën periudhë, u regjistruan 13 raste të vdekjes, duke e çuar numrin e të vdekurve nga Covid-19 në 42.001 persona.

Kosovë, Vetëvendosja paralajmëron protesta

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi u ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që të unifikojnë qëndrimet e tyre...

As gjendja alarmante nuk i unifikon partitë! DPMNE e LSDM akuzojnë njëra tjetrën për pa përgjegjësi ndaj pandemisë

https://youtu.be/W0zy6KeezVE VMRO-DPMNE propozon projekt-ligj për krijimin e një komisioni të posaçëm shtetëror për mbrojtjen dhe luftën kundër...

Prej sot nuk ka “jetë nate”! Kafenetë dhe restorantet do të punojnë deri në orën 23

https://youtu.be/DSBAXPbyauM Dyert e kafeneve dhe restoranteve prej sot do të mbyllen në orën 23. Kjo është njëra...

Punëtorët e tekstilit në korona krizë! Havziu: Inspektorati i punës ka pranuar më pak ankesa sesa në fillim

https://youtu.be/B0fpu5Ku4ho Gjashtë mijë ankesa deri te Inspektorati i punës kanë arritur që nga fillimi i kovid krizës...

Shtresa e mesme më e prekur nga korona! Reduktohet importi dhe eksporti – rezultat i “Lock Down-it”

https://youtu.be/VBOaXRqIr6Y Cilat janë parashikimet e Bankës Botërore për ekonominë e Maqedonisë? A ka shqetësim për rritje të...

More Articles Like This