Pas motit të lig në qytetin e Tuzllës në BeH – është shpallur gjendje e fatkeqësisë natyrore

Must Read

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....
- Advertisement -

Shtabi i krizës i qytetit të Tuzllës për Mbrojtje civile mbrëmë në mbledhje të jashtëzakonshme shpalli gjendje të fatkeqësisë natyrore, e cila e kaploi këtë qytet në BeH.

Informatat e para tregojnë se dëmi në këtë qytet është jashtëzakonisht i madh, ndërsa të gjitha ekipet në dispozicion ndodhen në terren, transmeton portali Kliks.

- Advertisement -

Në qytetin e Tuzllës ranë 70 litra shi në metër katrorë për 40 minuta, që shkaktoi vërshime të mëdha dhe dëme materiale në tërë qytetin.

Ekipe të shërbimit zjarrfikës po nxjerrin ujë nga ndërtesat në qytet, ndërsa po pastrohen kanalizimet.

- Advertisement -

Mbrëmë, pas një ore në rajonin e Tuzllës ndodhi kolaps i plotë, për shkak të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut, të shoqëruara me erë të fuqishme dhe bubullima. Për disa minuta u vërshuan rrugët e qytetit, automjetet lëviznin rëndë, ndërsa era thyente drunj.

Gjithashtu, janë vërshuar dhjetëra ndërtesa banesore dhe afariste, ndërsa disa vendbanime janë pa ujë dhe rrymë.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -