Array

Pas Gjykatës edhe RTK-ja e PDK-së! (Video)

TË FUNDIT

Deputetja Ilire Dauti kërkon nga partitë shqiptare në pushtet të bëjnë presion për ta çuar përpara Pr/Ligjin e tyre për shtetësinë!

Deputetja e koalicionit ASH-AAA, Ilire Dauti nëpërmjet emisionit Click Plus kërkoi nga partitë shqiptare në pushtet të bëjnë presion...

Pr/Ligji i #ASH-AAA për shtetësinë – për të mirën e qytetarëve apo për pikë politike?

Opinionisti Latif Mustafa në emisionin debatues Click Plus në TV21, ku po diskutohet për Propozim-Ligjin për shtetësinë, e pyeti...

Deputetja Dauti: Ata që i kanë të gjithë dokumentet, shtetësia nuk u jepet me justifikimin se janë të rrezikshëm për shtetin!

Ilire Dauti deputete në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut nga Koaliconi ASH-AAA, në Click Plus në TV21, theksoi se...

Ilire Dauti: Propozim-Ligji për shtetësinë hoqi maskat e atyre që thërrisnin “Shoqëri për të gjithë”

Ilire Dauti nga Koaliconi ASH-AAA në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se Propozim-Ligji për shtetësinë ka hequr maskat...

Jonida Mete Kiki: Sjella e zyrtarëve në terren reflekton në sjelljen e administratës ku shkon për të kërkuar shtetësi!

Juristja Jonida Meta Kiki në emisionin Click Plus në TV21, duke folur për Ligjin për shtetësinë, tha se sjellja...

Pas Gjykatës Kushtetuese e cila ishte cilësuar si Gjykata e PDK-së, aktivistë të partive politike opozitare, sot kanë zhvilluar një aktivitet përpara Selisë së RTK-së, duke e cilësuar RTK-në, si Zyrë Informative të PDK-së.

Ata, për këtë qëllim kanë vendour edhe një pankartë të madhe me mbishkrimin e të njejtës përmbajtje, si dhe kanë kërkuar shkarkimin e menjëhershëm të menaxhmentit te RTK-së. Njëra prej pesë kërkesave të Opozitës që ka paralajmëruar protesta për të shtunën e ardhshme, është edhe shkarkimi i gjithë menaxhmentit të RTK-së./21 Media/

Deklaratë e Marigonë Dervinja, lëvizja “Vetëvendosje”

 

TË NGJAJSHME