Parashikimi i motit

TË FUNDIT

Me diell, i ftohtë dhe me erë, do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -7 deri në 3 kurse maksimalja do të arrijë prej 5 deri në 12 gradë celcius.

Mot i ngjashëm do të mbizotërojë edhe në Shkup. Do të jetë me diell, me vranësira të pakta dhe me erë veriore. Temperatura minimale do të ulet deri në -6 kurse maksimalja do të arrijë deri në 9 gradë celsius, njofton Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, transmeton TV21.