Paralajmërohen protesta për të enjten, Shahpaska: Nënat me pushim të vazhduar të lindjes nuk janë grup rreziku

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Tashmë kur çerdhet u hapën, është e pakuptimtë që prindërit e fëmijëve nga 0 deri në 6 vjeç të rrinë në shtëpi, tha ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska.

Ajo në konferencën e sotme ritheksoi vendimin e djeshëm qeveritar – se më 23 shtator këta prindër dhe nënat të cilave u ishte vazhduar pushimi i lindjes duhet të kthehen në punë. Lehonat të cilave u ka mbaruar pushimi nuk janë grup rreziku, tha ajo, duke shtuar se në çerdhet ka mjaftueshëm vende të lira.

- Advertisement -

“Analizat tona treguan se shumë prindër edhe pse i kanë regjistruar fëmijët e tyre, megjithatë nuk i dërgojnë në çerdhe”, u përgjigj Shahpaska, duke e cekur edhe protestën e paralajmëruar që do të organizohet të enjten para godinës së Qeverisë.

Ministrja e Punës Sociale, e konfirmoi edhe rastin me fëmijën 15 muajsh që është infektuar në një çerdhe të Shkupit, duke shpjeguar se fëmija në çerdhe ka qëndruar vetëm një orë, kurse gjatë ditës së sotme janë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme dhe është bërë dezinfektim në të gjithë institucionin.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -