Paraburgim për gjashtë persona, është ndriçuar vrasja në Prilep

Must Read

Termine dhe hapësira shtesë për testime të Covid-19, Karaxhoski: Do të bëhen deri në 2000 teste në ditë

Kryetari i Komisionit për sëmundje infektive Zharko Karaxhoski informoi për rritjen e kapaciteteve të testimeve në nivel...

Rritet numri i të infketuarve, Ministria e Shëndetësisë do të rrisë kapacitetet e Covid-qendrave

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi rritje të kapacitetit të spitaleve, ku duhet të  trajtohen pacientët pozitiv...

Fatmir Bytyqi: “Përkrahje financiare për 48 kompani që kanë investuar në kohë krize”

Gjithsej 48 kompani vendase, deri në fund të vitit do të fitojnë përkrahje financiare për investimet e...

Policia e Prilepit parashtroi paraqitje penale kundër gjashtë personave për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer vepër penale “vrasje”, të kryer më datën 14 të këtij muaji në rr. “Debarca”.

“Zyra e jashtme për punë kriminalistike – SPB Prilep më 15.10.2020 parashtroi paraqitje penale kundër SH.A. (35), M.L. (39), S.K. (20), M.A. (26), XH.L. (54), S.A. (23) për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer vepër penale ‘vrasje’, paraparë dhe ndëshkueshëm sipas nenit 123 paragrafi 1 të Kodit penal të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe vepër penale “lëndim i rëndë trupor” sipas nenit 131 të KP-së. Më 14.10.2020 rreth orës 20:30 në rr. ‘Debarca’ në afërsi të shtëpisë së A.S., fillimisht kishte ndodhur zënkë mes S.B. dhe M.L. për shkak të ofendimeve nga M.L. ndaj gruas së S.B., pas çka u bashkangjitën edhe E.B., vëllai i S.B., si dhe të afërmit e M.L. (S.A., M.A., S.A., D.A., XH.L. dhe S.K.). Më pas, lëndime nga mjet i mprehtë ka marrë E.B. (31) dhe është dërguar në spitalin e qytetit. Më pas, vëllai i tij S.T. i ka njoftuar familjarët T.B., A.B., E.B. dhe A.B., pas çka para shtëpisë së XH.L. ka ndodhur qërim hesapesh, me ç’rast T.B. është lënduar në kokë, pas çka së shpejti ka ndërruar jetë”, informojnë nga MPB.

Pas masave të ndërmarra nga nëpunësit policorë, janë arrestuar SH.A. (35), M.L. (39), S.K. (20), M.A. (26), XH.L. (54), S.A. (23), ndërsa gjykatësi i  procedurës paraprake u caktoi masë paraburgimi. 

  • Tags
  • 5

Termine dhe hapësira shtesë për testime të Covid-19, Karaxhoski: Do të bëhen deri në 2000 teste në ditë

Kryetari i Komisionit për sëmundje infektive Zharko Karaxhoski informoi për rritjen e kapaciteteve të testimeve në nivel ditor. Ai tha se nëse...

Rritet numri i të infketuarve, Ministria e Shëndetësisë do të rrisë kapacitetet e Covid-qendrave

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi rritje të kapacitetit të spitaleve, ku duhet të  trajtohen pacientët pozitiv me Covid-19. Ai tha se...

Fatmir Bytyqi: “Përkrahje financiare për 48 kompani që kanë investuar në kohë krize”

Gjithsej 48 kompani vendase, deri në fund të vitit do të fitojnë përkrahje financiare për investimet e bëra në kohë krize, në...

Vdiq aktori i njohur, Shkëlzen Rraci

Ka vdekur sot në moshën 44 vjeçare aktori i njohur kosovar, Shkëlzen Rraci. Lajmin për rtv21.tv e ka konfirmuar aktori Xhalal Haliti....

Papritur ndërroi jetë nënkryetari i Bundestagut

Nënkryetari i Bundestagut gjerman, Tomas Operman ndërroi jetë papritur, pasi që mbrëmë iu përkeqësua gjendja gjatë një xhirimi për televizionin ZDF.

More Articles Like This