Papa Françesko kërkoi të pasurit të mos kenë prioritet për vaksinën kundër Covid-19

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Papa Françesko sot theksoi se  është kundër çdo mundësie të pasurit  të kenë  prioritet  gjatë vaksinimit kundër koronavirusit.

“Pandemia është krizë. Ne duhet të dalim nga ajo si njerëz më të mirë”, tha papa.

- Advertisement -

Duke folur gjatë audiencës së tij  javore publike, ai tha se  pas pandemisë së Kovid-19,  jeta nuk do të kthehet  në normalitet nëse ajo normalisht do të thotë padrejtësi sociale dhe degradim i mjedisit natyror.

“Sa do të ishte e trishtuar nëse prioritet për marrje të vaksinës kundër Kovid-19  u jepet  më të pasurve”, theksoi papa Françesko.

- Advertisement -

Ai, gjithashtu, vlerësoi se do të ishte skandaloze nëse gjithë ndihma ekonomike, kryesisht  përmes përdorimit të mjeteve publike, të përfundojë në rimëkëmbje të industrive  të cilat nuk u ndihmojnë as të varfërve, as mjedisit jetësor./MIA

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -