Padi penale për Albon Xhemailin dhe firmën ndërtuese të ujësjellësit në Siniçan

Must Read

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes...

Publikohet platforma për mësim online, Zaev dhe Carovska: Do ta modernizojmë sistemin arsimor

https://youtu.be/JQCcmEbVMSs Nga tetori kështu do të duket një orë mësimi online.

Për menaxhim me mbeturinat tashmë ka projekt-plane, por ai është proces kompleks dhe i shtrenjtë

Ideja është që të ulet numri i deponive dhe sasia e cila hedhet si mbeturina në to....
- Advertisement -

Sektori i Punëve të Brendshme Tetovë ka ngritur padi penale kundër kryetarit të Bogovinës, Albon Xhemailit dhe firmës ndërtuese.

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), padia vjen pasi ka dyshime se Xhemaili ka kryer vepër penale.

- Advertisement -

“SPB Tetovë ka ngritur padi penale kundër A.Xh. (49) nga fshati Bogovinë, kryetar i Komunës së Bogovinës, për shkak se ka dyshime se ka kryer vepër penale “punë jo të përgjegjshme” dhe kundër personit juridik nga fshati Bogovinë, në pronësi të M.A. (51) nga fshati Bogovinë, për shkak se dyshohet se ka kryer veprën penale “ndërtim pa leje””, njoftojnë nga MPB.

Rasti ka të bëj me ndërtimin e ujësjellësit në fshatin Siniçan i cili u ndërpre dhe për të cilin pati protesta nga banorët./TV21

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...

Publikohet platforma për mësim online, Zaev dhe Carovska: Do ta modernizojmë sistemin arsimor

https://youtu.be/JQCcmEbVMSs Nga tetori kështu do të duket një orë mësimi online. Në konferencën e...

Për menaxhim me mbeturinat tashmë ka projekt-plane, por ai është proces kompleks dhe i shtrenjtë

Ideja është që të ulet numri i deponive dhe sasia e cila hedhet si mbeturina në to. Sa i përket mbeturinave si...

Xhaferi: Identiteti është vërtetuar me Kushtetutë, punësimet etnike janë të mira për biznesin

https://youtu.be/gTUcRgYdozA Pas reagimeve të shumta në opinionin publik për shkak të memorandumit bullgar i cili u është...

Hapja e kufijve në rajon – javën ardhshme! Datën do ta përcaktojnë ministrat e shëndetësisë

https://www.youtube.com/watch?v=gLkAe3Hd5jQ Maqedonia e Veriut bashkë me vendet e rajonit pritet të vendosin përfundimisht për kalimin e lirë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -